banner114

Her saati Of’a adanmış bir 5 yıl

Yaklaşık 25 yıldır Of’tayım, 30 yıllık inşaat mühendisiyim. Mesleğimin dışında, Of’a hizmet etme dışında başka alanlara çok fazla bulaşmadım. Örnek inşaatçılık, kooperatifçilik yapmadım. Ranta dair hiçbir işe bulaşmadım. İsteseydim gerek çevrem, gerek elimde bulunan yetkilerle bunları çok rahat yapabilirdim. Tek derdim Of’a bir tuğla daha, Of’un eğitimini bir tık daha yukarı çıkarmaktadır.

Liselere geçiş sınavında Of Trabzon genelinde 5., liselerden üniversiteye geçiş sınavında da 1.oldu. Bu kendiliğinden olmadı. Ben belediye başkanlığı dönemimden önce de burada gerçekten eğitim sevdalısı birisi olduğum için ve insana yapılacak yatırımın en değerli yatırım olduğunu bilenlerden birisi olduğum için, okul aile birliklerinde zaman zaman yöneticilik, zaman zaman başkanlık yaptım. O dönemlerde ki çok eski değil, bundan 15 yıl öncesinde Of’tan üniversiteyi kazananı parmakla gösteriyorlardı. Bugün Trabzon 1.si olabilmek çok ayrı bir mutluluk ve bu hiçbir şeyle tarif edilemez.

Artık bundan sonraki 50 yılda Of’un altyapısı ile ilgili bir problem kalmadı. Şimdi tamamen profesyonel ekipler tarafından hazırlatmış olduğumuz Of’un Master Planı’nı inşallah gerek bizim kendi imkanlarımız ve gerekse sayın Valimiz ve yeni büyükşehir belediye başkanımız bu konulara hakim, onunla birlikte Master Planımızı da devreye alarak bu Katlı Otopark Projesi ile birlikte ilçemizdeki trafik problemini en aza indirmiş olacağız.

İlçemizin Batı tarafındaki o 50 dönümlük spor tesislerine ayarladığımız 150 dönümlük alanın projesi de hazır. Orada sadece spor tesisi değil aynı zamanda eğitim yuvası olacak bir Külliye Projemiz de var. Anaokulundan başlayıp liseyi bitirene kadar orada hem hafızlık, hem dini, hem sosyal hem fenni ilimleri alacak. Ve bir proje okulu olacak. Burada 4 minareli, 5 bin kişilik bir camimiz olacak, içerisinde bir proje okulumuz, o okul içerisinde çocuklarımız sadece eğitimlerini değil aynı zamanda sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir Külliye Projesi ve Türkiye’de örnek bir proje olacak. ‘Of bir adım önde’ diyoruz ya inşallah Of bunu başaracak güce, potansiyele, enerjiye ve sinerjiye sahip.

günebakış: Sayın Başkan Allah nasip ederse iki ay sonra belediye başkanlığında 5 yılınızı tamamlayacaksınız. Of’u konuşmadan önce ülke gündemine ilişkin bir değerlendirme yapalım. Ülkenin içinde bulunduğu bir seçim süreci var. Ve seçim sürecinde Cumhur İttifakının ülke için çizdiği bir yol haritası var, bu perspektiften bakarak bir değerlendirme alabilir miyiz?

Salim Sarıalioğlu: Ali Bey öncelikle bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizin nezdinizde günebakış gazetemizin çalışanlarına da teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Malum 31 Mart 2019 yerel seçimlerine 2 aydan az bir zamanımız kaldı. 15 Temmuz süreci ile birlikte milletimiz bir ittifak yaptı. Bu ittifak devletin, milletin, vatanın bölünmez bütünlüğü ve bayrağımızın ilelebet gönderde kalması için bir araya gelenlerle bu birlikteliğe karşı duranlar ve ülkemizi bölmek isteyenlere hala daha ‘Bu bir senaryodur, bu bir kontrollü darbedir’ diyenlerin oluşturduğu bir şer ittifakı var. Bir kere bu seçim bir yerel seçim olmaktan bir tarafa, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden ayrılanların kurduğu İYİ Parti ile birlikte kimlerin yan yana durduğuna iyi bakmamız lazım. Bazılarına göre ‘HDP PKK’nın siyasal uzantısıdır, HDP demokratik bir oluşumdur, siyasal bir partidir’ diyenler onlarla kol kola yürüyenler, askerimize, Mehmetçiğimize, polisimize mermi sıkanlarla yürüyenleri bu millet affetmeyecek.

günebakış: Bugün böyle bir durum mu var? HDP ile işbirliği kesin mi?

Salim Salih Sarıalioğlu: Bugün aynen böyle bir durum var. Bu apaçık da görünüyor. Ankara’da adayları yok, İzmir’de adayları yok, bir çok büyükşehirde adayları yok. CHP ve İYİ Parti adaylarını destekleyeceklerini açıkça ifade ediyorlar. Bunlar kim, bunlar PKK, bunlar kim? Mehmetçiğimize, polisimize mermi sıkanlar… Bebeklere mermi sıkan katiller… Bunlar ülkemizi bölmek isteyen vatan hainleri. Irak’ta Suriye’de küçük ikinci bir İsrail devleti kurmak isteyenler. Bunlara zaten Amerika’sı, İsrail’i her türlü silah yardımını yapıyor. Apaçık görünen bir durum var ortada. Yani bu durumu bu millet görmezden gelmeyecek. Bu sadece PKK ya da HDP ile sınırlı değil, aynı zamanda FETÖ ile birlikte de hareket ediyorlar. FETÖ’den yargılananların dışarı çıkması için ellerinden geleni yapıyorlar.

 

günebakış: Yani bir üst akıl mı yönetiyor bunları?

Salim Salih Sarıalioğlu: Evet bir akıl bunları yönetiyor. Maalesef bunların ipleri başkalarının elinde. Bunlar aynı zamanda vatan hainliği demek istemiyorum ama bugün buna yakın ortaya koymuş oldukları bir görüntü var. Bu görüntüyü başka bir sözcük bulup da ancak ihanetin bir altı olan delaletle belki adlandırabiliriz. Allah ıslah etsin diyelim.

günebakış: Millet bunun farkında mı?

Salim Salih Sarıalioğlu: Millet bunun apaçık farkında. Millet her gittiğimiz yerde sadece bizim belediyemizle alakalı toplantılarda değil partimizin, parti büyüklerimizin her bulunduğu ortamda, vatandaşla bulunduğumuz her ortamda milletimizin bunun çok farkında olduğunu bizler de görüyoruz,

günebakış: Yani Trabzon’da böyle bir oluşum olmamasına rağmen, Trabzon insanı bu tür konuları sizin önünüze getiriyor, bunu konuşuyor öyle mi?

Salim Salih Sarıalioğlu: Tabiki. Mesela Trabzon’da bir ittifak yapıldı Cumhur İttifakı olarak. Şalpazarı ve Çarşıbaşı İlçesi Milliyetçi Hareket Partisi’ne bırakıldı, diğer ilçeler partimizin yani AK Parti’nin adayları Cumhur İttifakının adayları olarak gösterildi. Ve Trabzon geneli ile 30 büyük şehir genelinde bu ittifak sağlanmış durumda. Bu ittifak sadece konuşmamın başında söylediğim gibi 15 Temmuz’un bir Yenikapı ruhundaki rüzgar değil, bu milletin nüvesinde olan, millet, devletin bekasının tehlikeye düştüğünü gördüğü her anda bu ittifakı zaten kurmuştur. Allah milletimizden razı olsun.

 

günebakış: Biraz da Trabzon değerlendirmesi yapalım. Trabzon’da genel siyaseti nasıl görüyorsunuz, bir de ekonomik olarak Trabzon’un beklentilerine nasıl bakıyorsunuz?

Salim Salih Sarıalioğlu: Ben Trabzon’un siyasetinde bir sıkıntı olacağını tahmin etmiyorum. Hem Ortahisar’ı, hem Büyükşehir’i, hem ilçelerin tamamını alacağımıza yürekten inanıyorum. Çünkü partimizin teşkilatları sürekli sahadalar ve yarın seçim olacakmış gibi bütün teşkilatlarımız çalışıyor. Sadece il başkanlığı değil, bütün ilçe teşkilatlarımızda biz bunu görüyoruz. Sandık bazlı çalışmalar yapılıyor. Sandık müşahitlerine kadar yarın sabah seçim olsa bizim her şeyimiz hazır. Dolayısıyla bizim anlayışımız seçimden seçime değil Yarın seçim varmış gibi her an sahada olmaktır. Futbol tabiri ile açıklayalım, biz idmanlı bir partiyiz. Şu son 5 yılda bile 6 tane seçime girdik, 7.ye gireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız için, ‘Muhtar bile olamaz’ denmişti. Bu millet aldı onu devletin başkanı yaptı. Böyle ucuz, amiyane söylemlerle seçim kazanılmaz. Seçim sandıkta kazanılır. Seçimi kazanabilmek için de idmanlı olmanız lazım, milletinizle etle tırnak gibi olmanız lazım. Dolayısıyla AK Parti bunu başarmış bir partidir. Bugün bizim Of’ta 31 bine yakın seçmenimiz var, 11 bin üyemiz var. Yani yüzde 33. Cumhurbaşkanımızın hedefi Türkiye ortalamasının yüzde 25’e çıkması. Şu anda Türkiye ortalaması yüzde 22 oranında. Ki biz ortalamanın, bize gösterilen hedefin yüzde 50 daha yukarısındayız. Ve hedefimiz bunu oya yaymak, 21 bine yakın oyumuz var Of’ta. Dolayısıyla AK Parti için böyle bir sorun yok. Trabzon’da yeni bir başarı hikayesi yazacağız inşallah.

günebakış: Of’a gelelim Sayın Başkan. 5 yıllık süreyi bir anlamda tamamladık. Geriye dönüp baktığınız zaman önünüzdeki projelerinizi bir sonraki röportajda ele alacağız. Geriye dönüp baktığınızda başlıklar halinde Of’ta neler oldu, hangi eksiklikler kaldı ukde olarak aklınızda, şunu tamamlayamadım dediğiniz neler var?n

Salim Salih Sarıalioğlu: İçimde hiçbir ukde yok. Dolu dolu bir 5 yıl yaşadık. Dolu dolu yaşadığımız 5 yılda AK Parti Of İlçe teşkilatımızın her zaman yanımızda olması, bize vermiş olduğu destek, Oflu hemşehrilerimizin bize sahip çıkması, Sayın İçişleri Bakanımızın her yanına gittiğimizde, her konuyla sonuna kadar ilgilenmiş olması ve her şeyden önce tabiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimizin olması. Bunları üst üste koyduğumuzda başarısız olma gibi bir şansımız olamaz. Biz beş yılda neleri planladıysak birçoğunu tamamladık, bir kısmını tamamlama aşamasına geldik, bir kısmına başladık devam ediyor. Önceliğimiz tabi ki teleferik değil, tabi ki yat limanı değil. Bunlar vizyon projelerdir. Bir vizyonunuz olur, vizyonunuzu ortaya koyarsınız, hedefleriniz olur hedeflerinizi ortaya koyarsınız. Onlara adım adım yaklaşacak, onları hayata geçirecek adımları yavaş yavaş atarsınız. Bunların hiçbir tanesi birden bire olmaz. Yaklaşık 25 yıldır Of’tayım, 30 yıllık inşaat mühendisiyim. Mesleğimin dışında, Of’a hizmet etme dışında başka alanlara çok fazla bulaşmadım. Örnek inşaatçılık, kooperatifçilik yapmadım. Ranta dair hiçbir işe bulaşmadım. İsteseydim gerek çevrem, gerek elimde bulunan yetkilerle bunları çok rahat yapabilirdim. Tek derdim Of’a bir tuğla daha, Of’un eğitimini bir tık daha yukarı çıkarmaktadır. Of’taki sosyal amaçlı ihtiyaçları, Of’taki bütün alanlarda gerek sağlık, gerek spor ki spordan gelen birisiyim, Ofspor’un amatör yıllarından 2.Lig ve 3.Lig’e çıkmasına kadar yönetimlerinde yer aldım. Çamur-toprak sahalarda çakıl taşı bile toplayarak orayı temizleyerek maça hazırladığımız günler bile oldu. Ofspor’a ait tesislerin inşaatının temelinden tutun, çatısına kadar o halı sahaların kurulmasına kadar hepsinde emeği olan Ofluların bir kardeşiyim.

Evet önceliğimiz bizim kesinlikle tabiki vatandaşın öncelikleridir. Ama bizim önceliğimiz Of’ta eğitimin kalitesini artırma adına atılabilecek bütün adımları atmak.

günebakış: İyi de sizin eğitimle ne ilginiz var sayın Başkan? Eğitimi anlatıyorsunuz?

Salim Salih Sarıalioğlu: Ama belediyeciliğin olmazsa olmazlarından bir tanesi bulunduğu ilçede insana dokunabilecek en önemli yatırımlardan bir tanesi eğitimdir.

günebakış: Yani insana dokunan ne varsa sizin alanınıza giriyor öyle mi?

Salim Salih Sarıalioğlu: Hepsi bizim alanımıza girer. Doğumundan kabrine teslimine kadar. Ki biz bu anlayış ve şiarla yola çıktık. Millete hakim değil, hadim olmaya talip olduk. Cumhurbaşkanımız 1994 yılında İstanbul’da bir ışık yaktı. O ışık bugün bizim partimizin amblemi oldu ve bütün yurt sathına yayıldı. Dolayısıyla bizim anlayışımızda asla makam, koltuk derdi yok. Bunların hepsi gelip geçer. Ama yapacağınız, yaptığınız eserler veya yapamadığınız, başaramadığınız işler ile kişiliğiniz arkadan evlatlarınıza ve memleketinize bırakacak en büyük miras olacak.

günebakış: Eğitimle ilgili neler yaptınız?

Salim Salih Sarıalioğlu: Biz öncelikle Of’umuzda okul öncesi eğitimden lise seviyesine kadar bütün okullarımızın fiziki şartlarını, eğitim camiasındaki eksikliklerin tespitine, burada hangi okula ihtiyacımız olduğuna kadar hepsini bu dönemde tamamladık. Anadolu Lisesinden tutun Fen Lisesine kadar artık Of’ta yok yok. Okulların arsalarının devletimize bedava kazandırılmasında büyük çabalarımız oldu. İmar çalışmaları ile bunları bedelsiz olarak devletimize kazandırdık. Aynı zamanda fiziki şartları eskimiş okullarımızın konferans salonlarından tutun da dış cephe mantolama giydirmesine kadar birçoğuna yardımcı olduk. Maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilerimizin burs alması noktasından tutun da onların liseye geçiş sınavlarından, lisede olanların üniversiteye geçiş sınavlarına kadar bir çok projede yer aldık. Belediyemizden yaklaşık 5 milyon lira bütçe ayırarak bu işlerde yardımcı olduk. İşadamı büyüklerimizle görüşerek burada yükseköğrenim gören kardeşlerimize burs desteği sağladık. KTÜ’ye bağlı bir Teknoloji Fakültemiz var. Bu fakültenin bakanlarımızın da desteği ile 4.bölümünün açılmasını sağladık. Şu anda burada İnşaat Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve bu yıl açılan Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği var. Burada okuyan öğrencilerimiz için Kredi Yurtlar Kurumu’nun 300 kişilik bir yurdu vardı. Bizim bir abimiz var, sağolsun daha önce babasının adına bir okul yaptırmıştı bize. Kendisiyle görüştük bize bu dönem de çok çabuk, bir yıl içerisinde 150 kişilik 7 yıldızlı, içerisindeki bütün donanımı dahil olmak üzere (Tek kişilik odalarda her odasında televizyonu, banyosu, tuvaleti, televizyonu), kütüphanesi, yemekhanesi ile 15 milyon TL’lik bir kız öğrenci yurdu yapımını sağladı. Hedefimiz burada eğitimin çıtasını bir tık daha yukarı çıkarmak. Bizim inanışımıza göre bir insanı kurtaran bütün insanlığı kurtarmış demektir. Eğer siz elinizdeki fırsatları değerlendirip, o fırsatları insanımızın lehine çevirecek çabaları harcamıyorsanız, o uğurda bir gayretiniz, samimiyetiniz yoksa ki bu seçimde bizim sloganımız ‘Tevazu, gayret ve samimiyet’ tevazulu olacağız, gayret edeceğiz ve samimi olacağız. Ki bunun meyvelerini biz çok güzel gördük. Liselere geçiş sınavında Of Trabzon genelinde 5., liselerden üniversiteye geçiş sınavında da 1.oldu. Bu kendiliğinden olmadı. Ben belediye başkanlığı dönemimden önce de burada gerçekten eğitim sevdalısı birisi olduğum için ve insana yapılacak yatırımın en değerli yatırım olduğunu bilenlerden birisi olduğum için, okul aile birliklerinde zaman zaman yöneticilik, zaman zaman başkanlık yaptım. O dönemlerde ki çok eski değil, bundan 15 yıl öncesinde Of’tan üniversiteyi kazananı parmakla gösteriyorlardı. Bugün Trabzon 1.si olabilmek çok ayrı bir mutluluk ve bu hiçbir şeyle tarif edilemez.

günebakış: Of’un problemi yok diyebilir miyiz, önemli problem?..

Salim Salih Sarıalioğlu: Tabiki öncelikler konusunda; burada trafikten tutun da istihdama kadar bir çok problem var. Bir taraftan da ülkenin gerçekleri var. Nüfusumuz 41 bin. Of’ta trafiğe tescilli 14 bin araç var. Aynı zamanda 39 bin 800 de konutumuz var. Yani ev başına 1.1 nüfus düşüyor, 3 eve de bir araba düşüyor. Bu konuyla alakalı Trafik Master Planımızı tamamlamış durumdayız. Belediye Meydanımızı ve Belediye binamızı yeniledik. Çok güzel bir meydan yaptık. Hemen hükümet konağımızın önünde de bu Master Planımızın 1.aşamasını devreye koyduk. Yine Orta Camii ve bizim Cumhuriyet Caddesi 1.Kısım olarak tanımladığımız o caddenin de Master Plan doğrultusunda çevre düzenlemesi bitmiş durumda. Eski otogarı biz zaten otopark olarak kullanıyoruz. Biliyorsunuz otoparklar, ulaşım gibi sorumluluklar büyükşehir belediyesinde. Orhan Bey zamanında projesini yapmıştık. İki kat katlı otopark, üstünü de meydan olarak planlamış durumdayız. Bunların hepsi bu dönem devreye girecek. Bu 5 yılda niye giremedi. Çünkü altyapıyı bitirememiştik. Doğalgaz çalışmalarımız bir taraftan devam ediyor, enerji nakil hatlarının yer altına alınması devam ediyordu. İçme suyunun yenilenmesi projesi devam ediyordu. İnternet bağlantısı devam ediyordu. Bunların tamamı bu dönemde bitti. Artık bundan sonraki 50 yılda Of’un altyapısı ile ilgili bir problem kalmadı. Şimdi tamamen profesyonel ekipler tarafından hazırlatmış olduğumuz Of’un Master Planı’nı inşallah gerek bizim kendi imkanlarımız ve gerekse sayın Valimiz ve yeni büyükşehir belediye başkanımız bu konulara hakim, onunla birlikte Master Planımızı da devreye alarak bu Katlı Otopark Projesi ile birlikte ilçemizdeki trafik problemini en aza indirmiş olacağız. Bu tamamen ortadan kalkmaz. Biz burada birçok yatırımlar tamamladık. Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın Of’ta 68 mahallenin tamamında 95 bin bin ton asfalt çalışması oldu. Bunun yanında bizim kendi imkanlarımızla 65 bin ton asfalt çalışmamız oldu. Bu şu demek; 160 bin tonluk bir asfalt serme işi gerçekleşti mahallelerimizin tamamında. Ve yine Büyükşehir Belediyemizin 25 bin metreküp fen ve sanat yapısı dediğimiz istinat duvarları işi oldu, 75 bin metreküp de belediyemizin bu manada altyapıda çalışmaları oldu. 100 bin metreküpe pakın da fen ve istinat duvarları çalışması oldu. Yine Büyükşehir Belediyemiz ve YIKOP ve Belediyemizin imkanlarıyla birlikte de hala daha devam eden betonlama çalışmaları var ki bunlar da şu an itibariyle yaklaşık 100 bin metreküp civarında. Aynı zamanda belediye hizmet binamızı, belediye meydanımızı yeniledik.

günebakış: Evet Sayın Başkan şunu görüyoruz, halk sizi belediye başkanı olarak burada seçti ama siz taşıdığınız sorumluluktan ve Of’a karşı olan hissettiğiniz sorumluluktan, Of’un bütün meseleleriyle, eğitiminden sporuna, sosyal hayatından ekonomisine, istihdamına, insanı ilgilendiren her unsurda bizzat faaliyet yürüttünüz. Ve bu belediyeciliğin ötesine geçen bir durum. Belki bütün belediyeler için mi böyle oldu, belediyeler artık böyle bir fonksiyonu mu icra eder oldu? Yani ‘Bana ne deseniz gitmez miydi bu işler?

Salim Salih Sarıalioğlu: Kesinlikle gitmezdi, hiçbiri olmazdı. Ama bu aynı zamanda şu demek; hiçbiri olmaz belki biraz haksızlık olur, onu da demeyeyim. Olurdu ama daha geç, daha uzun sürede olurdu. Bir spor bakanlığından arsayı Maliye Bakanlığına kazandırıp oraya hastane yapabilmenin mücadelesi 1 yıl sürdü. Bunlar öyle kolay olan işler değil. Bunun imar çalışması var, takibi var, bakanlık boyutu var. Bu işin bir tarafı. Sosyal belediyecilik, gönül belediyeciliği, insana dokunma, insanları belediyeleri artık kendi evi gibi, her başı ağrıdığında her ihtiyacını giderebileceği bir kurum olarak görmesi anlayışı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da belediye başkanı olduktan sonra başladı. Bir belediye başkanını siz bir yılda ya 2 nikah kıyarken görürdünüz. Şimdi öyle değil, günde 5 nikah kıyabiliyor. Durum bu. Dolayısıyla bir çok projemiz daha, sokak sağlıklaştırılması, inşallah kentsel dönüşüm, ilçedeki trafik sıkışıklığının en aza indirilmesi, seçtiğimiz bir çok pilot Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan gelen bir 2.5 milyon liralık hibe kredi desteği, DOKA’dan gelen 2.5 milyon liralık destek ve kendimizin İller Bankasından almış olduğumuz 10 milyon liralık bir kredi var. Atatürk Bulvarı’nın tamamen komple dış cephesinin belediye binamızda olduğu gibi orta refüj ve kaldırımları ile bütün cadde ve sokaklardaki bahsetmiş olduğumuz Trafik Master Planını devreye sokup Sanayi Caddesi, Sahildeki İsmet Paşa Caddesi ile Çaykara İlçesi yolundaki bütün binaların aynen bu proje doğrultusunda sokak sağlıklaştırılmasını hedefliyoruz. Buna 20 milyon bir bir bütçe ayırmış durumdayız. Önümüzdeki dönem hepsi bu şekilde başlayacak. İlçemizin Kültür Merkezi’nin orada başlayıp Of Kalesi’ne kadar devam eden bir Kültür Yolu ve Of Kalesi Restorasyonu Projemiz vardı. Kültür Bakanlığı’na projemizi sunduk. 2 milyon 800 bin liralık hibe kredi desteği ile yaklaşık 5 milyon liralık bir yatırım Hepsinin şu anda parası hazır, hepsinin ihalesini yapacak aşamadayız. Ama etik olarak bunu doğru bulmadığım için hepsini 31 Mart seçimlerinden sonraya bıraktım. Yeni dönemde hepsi yapılsın. A’dan Z’ye, Katlı otopark Projesinin de projesi hazır. İlçemizin Batı tarafındaki o 50 dönümlük spor tesislerine ayarladığımız 150 dönümlük alanın projesi de hazır. Orada sadece spor tesisi değil aynı zamanda eğitim yuvası olacak bir Külliye Projemiz de var. Anaokulundan başlayıp liseyi bitirene kadar orada hem hafızlık, hem dini, hem sosyal hem fenni ilimleri alacak. Ve bir proje okulu olacak. Burada 4 minareli, 5 bin kişilik bir camimiz olacak, içerisinde bir proje okulumuz, o okul içerisinde çocuklarımız sadece eğitimlerini değil aynı zamanda sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir Külliye Projesi ve Türkiye’de örnek bir proje olacak. ‘Of bir adım önde’ diyoruz ya inşallah Of bunu başaracak güce, potansiyele, enerjiye ve sinerjiye sahip. Gerek ufuklarından alacağı güçle, gerekse Of’un dinamikleri, işadamları, siyasetçisiyle Of bunu başaracak. Ben bu projeyi bir çok büyüğümüzle, hem işadamlarımız hem de siyasetçilerimizle paylaşmış durumdayım. İnşallah bunu önümüzdeki dönemde hızlı bir şekilde hayata geçecek.

günebakış: Bu seçimde yüzde kaç bekliyorsunuz?

Salim Salih Sarıalioğlu: Bu seçimde en az yüzde 70’den aşağıya düşmememiz lazım. Ama seçimdir boş bırakmamamız lazım. Yerel seçimlerde bir takım faktörler devreye girebilir. Ama benim bütün Oflu hemşehrilerimizden Cumhurbaşkanımıza bu kritik dönemde, bu konjonktürde, kimlerin kimlerle kol kola yürüdüğünü iyi hesaba katarak, kaybedecek tek bir oya bile tahammülümüz yok. Çünkü bizim burada hem İçişleri Bakanımıza hem Cumhurbaşkanımıza çok daha büyük destek vermemiz lazım ki hem buradan bütün dünyaya bir ses daha haykıracağız, hem de o güçle o dinamikle beraber devam eden hizmetleri ve bundan sonra devam edecek hizmetleri daha kısa sürede Of’umuza kazandırabilelim.

günebakış: Yani bu seçimde de Of Cumhurbaşkanı ile kol kola, omuz omuza yürüğünü gösterecek diyorsunuz?

Salim Salih Sarıalioğlu: Çünkü burada Cumhur ittifakı yapıldı. Trabzon’da bu ittifak söz konusu. Buradan ben hem Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerime hem de AK Partili kardeşlerime, teşkilat üyelerine seslenmek istiyorum; kesinlikle bu ittifakın ruhuna aykırı eylem ve söylemlerden, bizi fitneye, fesada düşürecek ifadelerden hepimizin uzak durması lazım. İttifakın ruhuna hep birlikte yanında durarak ona göre hareket etmemiz lazım. Burada bu ittifakla beraber hem Milliyetçi Hareket Partili hem de bizim AK Partili kardeşlerimizin sorumluluğu biraz daha artmış oldu. Ben yüzde 70 diyorum ama yüzde 80, 90 niye olmasın. Birbirimize samimi yaklaşır, güvenirsek, gayret edersek, samimiyetle ve tevazulu bir şekilde çalışırsak ben bu oranı Of’ta yakalayacağımıza inanıyorum. Biz geçen dönem Of’un geçen dönem AK Parti olarak Belediye Meclisini 12’ye 3 almıştık, Of’u 15-0 yapacağımıza yürekten inanıyorum. Onları çok seviyorum. Onların bir evladı ve kardeşi olmaktan her zaman onur duyuyorum. Onların arasında büyüdüm. Onların bir evladıyım, bir kardeşiyim. Bugüne kadar bize vermiş olduğu destekten dolayı müteşekkirim. İnşallah destekleri devam ettiği sürece Allah da bizleri onlara karşı mahcup etmesin. Bizim şiarımız sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin, ‘Biz bu millete hakim değil hadim olmaya talip olduk’. Hadimliğimizi ve sorumluluğumuzu ve sorumluluk bilincimizi Allah aklımızdan, zihnimizden çıkaracak her türlü sözden, fiilden eylemden korusun. Allah bu milletin yar ve yardımcısı olsun.

Nurgül GÜNAYDIN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108