Batı’nın bahanesi; gaz kullandınız veya nükleer silah yapmaya çalışıyorsunuz. Eğer gaz kullanırsanız veya nükleere yönelirseniz sizi vururuz!

İyi de kardeşim sizde bunların âlâsı var. Üreten sizsiniz, satan sizsiniz! Sizde olunca sorun yok, başkasında olunca kıyameti kopartıyorsunuz. Hele hele bu bir İslam ülkesi ise çılgına dönüyorsunuz! Eğer bu Türkler ise etekleriniz zil çalıyor!!!  Sadece silah olarak nükleer sistemler değil, elektrik üretimi, tıp vb. yararlı alanlar için olsa da İslam ülkelerine yasak!

Türkiye altmış yıldır nükleer santral için adeta çırpınıp duruyor. Kaç kez ihaleye çıkıldı; hiçbir yapımcı şirket ihaleye katılmıyor yani açıkça söylemek gerekirse izin verilmiyor. Buna rağmen diğer ülkelerdeki nükleer santral yapımı için açılan ihaleler için yarış yapılıyor, dolayısıyla fiyat düşüyor! Türkiye’nin ihalesine katılım olmayınca fiyatı yükseliyor. Bu ne anlatıyor bize?

Türkiye üzerindeki gizli bir elin emri ve kontrol ettiklerinin ortak kararı olduğunu düşündürüyor! Daha dünkü çocuk İsrail, nükleer enerji ve nükleer silahlar konusunda Amerika’dan hiç de geri değil. Fransa’da kırk beşin üzerinde nükleer santral olmasına rağmen geçmiş yıllarda Fransız Yeşiller’in Türkiye’de “Nükleere hayır!” kampanyası düzenlemesini nasıl yorumlamak gerekir?!

Türkiye’nin nükleer sistemlerle tanışmasını istemeyen Batı, Rusya ile nükleer santral kurma çalışmalarından ve Türk gençlerinin Rusya’da nükleer eğitim alıyor olmasından çok rahatsız. Son yıllarda Batı’nın Türkiye üzerindeki hesapları bir bir bozulmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de bu nükleer santral konusudur.

Tekrar başa dönersek; “Saddam nükleer silah üretiyor, nükleer silahı var” yalanı ile algı oluşturdunuz, Irak’ı işgal ettiniz, böldünüz, parçaladınız, milyonlarca insanı katlettiniz! İnsanlık dışı işkenceler ve aşağılamalar yaşattınız; soydunuz soğana çevirdiniz, kadınlara yaptıklarınızı dile gelebilir sözcüklerle açıklanamayacağı için söyleyemiyorum.

Gerçi bu saldırı bir senaryo değilse, Esat’a kısmi ders olması bakımından faydalı olmuştur ama “Suriye gaz kullandı” dediniz hemen eşleşip saldırdınız. İran için de aynı şeyleri söylüyorsunuz. Türkiye ile zaten mücadele ediyorsunuz. Türkiye’de darbeye ve katliamlara kalkıştınız olmadı. Aldığınız kararı biliyoruz; Irak, Suriye, Türkiye ve İran. Hatta bazılarınız “Türkiye İran’dan daha tehlikelidir!” diyebiliyorsunuz. Üstelik de Nato’da ve daha birçok kuruluşta ortak olmamıza rağmen!                     

Suriye’ye gazı kim sattı?  Üretim tesislerini, laboratuarları kim kurdu? Esad’a muhtemel kullanma talimatını kim verdi?  Tıpkı Saddam’a önce kuzeydeki Kürtlere karşı gaz kullandırıp sonra Kuveyt’i işgal ettirip sonra bu bahane ile bölgedeki askeri varlığınızı güçlendiren adımları attığınız gibi. O zaman “sizi kurtardık!” diyerek bu operasyonun masraflarını kime ödetmiştiniz? Bugünkü saldırı masraflarımızı “Suudi Arabistan ödesin” dediğiniz gibi!

Gaz kullanılmadan önce Suriye’de ölenlerin sayısı milyonun üzerinde; yerinden yurdundan edilen, vatansız bırakılanlar yedi sekiz milyonu aştı. Varil ve misket bombaları atılırken, daha önce gaz kullanılırken, katliamlar yapılırken neredeydiniz?

Kanlı bir tiyatroyu yazıp oynuyorsunuz; sahneniz Ortadoğu!  Hedefiniz Büyük İsrail’in kurulması için bölgede temizlik yapmak!

Silah silahtır; ölüm ölümdür. Hangi silahla öldüğünün ne önemi var? Başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu halkları tüm silahlara ve öldürmelere karşıdır.

Sizin için ise kendiniz dışındakilerin bir değeri olmadığını biliyoruz. Görülüyor ki Suriye’de ve bölgede barışa giden yollar kapalı. Hatta savaşın ve kaos ortamının sürmesinin planlandığı anlaşılmaktadır. Amaç Büyük İsrail’in kurulmasıdır ve bölgede akan kan uzun yıllar durmayacaktır.

Türkiye bu zor süreçte hesap hatası yapmadan yeniden diriliş sürecini tamamlamalıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108