banner114

1717 İngiltere’de ve İskoçya’damasonların locasıkurulmuştur. Orta çağdan hem İngiltere’de, İskoçya’da mason locaları vardır. Kökenleri HZ. Süleyman’a kadar dayanıyordu.

Süleyman mabedi diğer adıyla Süleyman tapınağı HZ. Süleyman’ı ‘’kral’ ’olarak gördükleri için o gücü ellerinde tutmak istiyorlar (ROŞİLLER VE

Süleyman Tapınağını yeniden inşa etmek istemelerinin asıl sebebi Masonlukta ve Yahudilikle yatıyor. HZ.Süleyma’ın Müslümanlar gibi görmüyor peygamber olarak benimsemiyorlar.

Yahudilere göre HZ. Süleyman’ı bir ‘’KRAL’ ’olarak görüyor öyle kabul ediyorlar Tapınaktan ‘’kral Salman’sTemle’ ’diye yani Kudüs’teki ( kral Süleyman Tapınağı ) derler onlara göre yıkılan mabet tapınak yeniden inşa edilmeli. Ellerinde Tapınağın detaylı bir planları olduğunu söylerler, dönüp dolaşıp Kudüs’teki Süleyman mabedine gelir bütün konuşmalar.

HZ.Süleyma’ın bu mabedinin yıkılıp yeniden yapılması Yahudilerin hayali tapınak Yahudi halkının sembolü, onlara göre üstünlük egemenliğin işaretidir. Hz Süleyman Mabedinden kalan tek Duvar Yahudilerin ağlama duvarıdır. Mabedin yıkık olmasından dolayı duydukları hüznün ifadesi olarak gidip yıkılmış olan yapıdan tek kalan duvarda ağlarlar.

Yahudiler ve masonlar için Kudüs ve ağlama duvarı Dünya üzerinde en önemli şeydir ABD başkanları seçildikten sonra Israil’e gidip ağlama Duvarına ziyaret edip ağlama duvarında ağlarlar orada aslında gerçek yeminlerini ederler bu mabedi yeniden yapmak için kudusü vadedişmiş toprakları büyük Israil projesini hayata geçirmek için yemin eder ağlarlar.

Filistin önlerine basit bir engel hedeflerine ulaşmak için yok edilmesi gereken küçük bir ayrıntı. Bütün dünyanın gözleri önünde olan ama ses çıkarılmayan yahudilerin önünde engel olarak algılanıyor.

HZ Davut’un oğlu olan HZ Süleyman tarafından yapılan tapınak, mabet onlariçin çok büyük önem taşıyor. HZ.Süleyma’ın Müslümanlardan daha iyi tanıyorlar özelliklerini biliyorlar mesela Rüzgârıkontroletmesini, hayvanlarlakonuşmasını, cinlerle görüşmesi yönlendirmesi kullanması bunları bildikleri için Süleyman mabedini, Tapınağı yapmak istiyorlar ve Yahudiler Hz. Süleyman dönemindeki gibi yönetime dönmek dünyanın bütün güçleri ellerinde olsun istiyorlar.

Allah’ın HZ.S peygamberidir bütün gücü peygamberlikten geliyor yaptıklarını Rahmani olarak yapıyordu ve herkesin peygamberiydi ama Yahudiler peygamber olarak DEĞİL ‘’Kral ‘’olarak kabul ettiler imdi Hz.Süleyman’ı kral olarak gördükleri için onun gücünü istiyorlar. Yeniden krallığı kurmak istiyorlar önlerine çıkacak bütün engelleri yok ederek gelmek dünyayahâkim olmak Yahudi egemenliğini oluşturmak istiyorlar ne yaparlarsa yapsınlar sonsuza kadar sürmeyecek ve yenilecekler çünkü ALLAH nurunu tamamlayacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108