Anthony ve M.Akbaş!

Trabzonspor’un G.Saray’ı böyle erken bitireceğini maç öncesi kimse beklemiyordu sanırım. Tabiki bunda en büyük etken erken gelen goldü. Bu gol Trabzonspor’u rahatlatıp, özgüven kazanmasını sağlarken, G.Saray’ın üstüne zorunlu gelmesini sağladı.

Bordo-mavili takımın ilk yarıda farkı bulmasında Sosa, Yusuf, Rodallega ve Anthony’in etkili oynu etkili olurken, asıl silah kalitenin yanına isteği koyması oldu. Herkes kazanmak için müthiş istekli ve arzulu bir futbol sergiledi. Bu yarıda işini eksik yapan oyuncu yoktu.

Tabiki Trabzon’un sonuca gitmesinde erken gelen gol kadar Belhanda’nın gördüğü kırmızı kartta etkili oldu.

Sosa oynaması gerektiği gibi oynarken, Yusuf Yazıcı da yerini bulduktan sonra kalitesini ortaya koydu. Yusuf Yazıcı’nın burada oynaması gerekiyor ve bunda ısrar edilmeli.

Her şey bir tarafa Trabzon’un bu maçta en büyük kazancı Anthony’dir. Attığı goller bir kenara bırakıyorum, top O’na geldiğinde takım rahatlıyor. A.Gücü maçında sinyali vermişti ve gerçek kalitesini derbide ortaya koydu. Topu ayağına aldığında özgüvenli futbolu ile rakip için tehlike yaratırken, takımın da rahatlamasını sağlıyor. Böyle oyuncular her zaman fark yaratır. Bence Anthony Trabzon’un bu sezon fark yaratan oyuncularından biri olacak gibi.

Tabiki herkes Burak Yılmaz’ın dönüşü ile takımın nasıl olacağını merak ediyor. Ancak takımında Burak Yılmaz varsa, ilk 11’e o yazılır. Burak her rakip için tehlike arz eder. Yine de Ünal hocanın kazanan takımı bozmayacağını ancak Burak Yılmaz’ı da takıma uygun zamanda monte edeceğine inanıyorum.

Trabzonspor’u bu güzel derbi galibiyeti için kutlarken, son olarak Mustafa Akbaş için başta taraftar olmak üzere camiaya birkaç şey söylemek isterim. Ben Mustafa ile çalıştım ve kalitesini bilenlerdenim. Gerçekten takımında her zaman bulunması gereken bir oyuncu Mustafa Akbaş. Ayrıca bizim evladımız bu oyuncu. Böyle isimlere sahip çıkmamız gerekiyor. Belki ufak tefek sıkıntılar yaşanmıştır ancak M.Akbaş bu takımda her zaman elinde olması gereken ve her istediğinde rahat şekilde sahaya süreceğin bir isimdir. Yusuf-Abdülkadir gibi evladına sahip çıkarsan Trabzonspor’un geleceğine sahip çıkarsın. Bunu asla unutmamalıyız.