Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
İçine Messi mi kaçtı?

İçine Messi mi kaçtı?

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman bu maçın senaryosunu yazarken kesinlikle böyle bir başlangıç ve final düşünmemiştir. Trabzonspor Galatasaray karşılaşmasına öyle başladı ki adeta maça 1-0 önde girdi dersek yanlış olmaz. Hiç kuşku yokki bu farklı senaryoda Rodallega’nın sezona başladığı isteğini bu maça da taşımasının payı büyüktü. Galatasaray’ı daha 3. dakikada çözen golü Onazi attı ama o gole emeğini terini koyan öncelikle Rodallegay’dı. Rodallega’nın oyunda kaldığı süre içerisinde ortaya koyduğu çabanın önemli olduğunu bir kenara yazarak geçelim yeni transfer Nwakaeme’ye.

‘Bu maçın senaryosu değiştiğine göre benim de sahne almam gerekir” dedi Nwakaeme. Nitekim ikinci golde Yusuf’un pasında sakinliği ve plasesi dikkat çekiciydi. Hernekadar Nagatomo’ya vurup girse de bilinçli bir vuruş yaptığını söyleyebiliriz. Ancak asıl sorumuz şuydu. ‘Nwakaeme’nin içine Messi mi kaçtı’ diye düşündük. Bizi böyle düşündüren Nwakaeme’nin attığı üçüncü goldü. Önce Maicon’u  sonra Mariano’yu eksiltti. Ahmet Çalık’ın hamlesine izin vermeden topu plase ile ağlara gönderdi. Başka bir söyleyişle Messi’den görmeye alıştığımız bir gole imza attı.

Yeni transfer Nwakaeme’nin Trabzonspor’da ilk sahne alışında iyi işler yapacağının görüntüsünü izledik. Bordo-mavili takımın oyunu ilk yarıda çözmesinde Yusuf Yazıcı’nın da önemli katkısının olduğunu belirtmemiz gerekir. Burada Galatasaray’ın gardını düşüren Belhanda’nın Yusuf’a yaptığı sert hareketi sonucu kırmızı kart görmesinden söz etmiyoruz. Yusuf forvet arkası olarak hem Rodallega ile uyumlu bir performans sergilerken hem de kanat oyuncuları Olcay ve Nwakaeme’yi oyuna sokan öldürücü paslar attı. Yazının bu bölümüne kadar dikkat ederseniz Trabzonspor savunmasından hiç söz etmedik. Bu da Galatasaray’ın ne kadar etkisiz olduğunu Trabzonspor’unda oyunda dominant olduğunun göstergesiydi.