FIRTINA SOSA'YLA GÜZEL


Spor Toto Süper Lig'e kötü bir başlangıç yapan Karadeniz Fırtınası, ligdeki ilk galibiyetine uzanmak için dün gece Trabzon'da Sivasspor'u konuk etti. Başakşehir karşısında tutunamayan Ünal Karaman yönetimindeki Trabzonspor'da, sonuçtan ziyade ortaya konulan futbol eleştirilmişti. Trabzonspor gibi hedefini her daim yüksek tutan camialar, takımlarının çok iyi oyun ve mücadeleyle kazanmasını arzular. Maç kaybedilse dahi, "çok iyi oyun ve mücadele etme" düsturu asla değişmez! Trabzonspor, dün ligdeki ilk maçını kazanmış Sivasspor karşısına, "ligde ben de varım" demek için çıktı.
Ünal Karaman, savunmanın önüne Onazi-Sosa ikilisini koyarak maçın en kilit görevini verirken sol tarafı da Olcay ve Novak'a teslim etti. Bu iki hamle, Trabzonspor'un rakibine nefes dahi aldırmadı. Yarım saat dolmadan bulunan üç gol coşan tribünleri daha da coşturdu. Douglas'ın jeneriklik golü farkı ikiye indirdi. İlk yarıda, futbolseverler Trabzonspor adına çok iyi oyun ve çok iyi mücadele seyretti. İkinci yarıda Ünal Karaman'ın anlam veremediğimiz oyuncu değişiklikleri futbolseverleri hayal kırıklığına uğrattı. Ünal Hoca, maçı tekrar seyrederse Kucka ve Burak maçta süre alsın diye işleyen çarka çomak soktuğunu kendisi de görecektir. Takımın ahengi bozuldu, oyunun hakimiyeti Sivasspor'a bırakılmış oldu. Hiç gereği yoktu bu ahengi bozmaya. Maç, ilk yarıda karşılıklı atılan toplam dört golle sona erdi.
Nihayetinde, Bordo Mavililer ligdeki ilk üç puanını kazanarak taraftarını da sevindirdi. Özellikle ilk yarıda tüm takım çok başarılıydı. Yusuf, Abdülkadir ve Rodallega gerekeni yaptı. Sosa, Onazi ve Olcay ise muhteşemdi. Ünal Hoca ilk yarıda oynanan futbola devam etmeliydi. İkinci yarıdaki kurgu ise, hem kendisini hem de camiayı sadece ve sadece "DELİ" eder. Futbol, yetenekli oyuncularla oynanan basit bir oyun! Basit oynarsanız tabi ki. İkinci yarıdaki oyunun, Trabzonspor'a yakışan bir oyun olmadığını ısrarla belirtmekte yarar var.