Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kimse yoktu!

Kimse yoktu!

Dün Medical Park Stadı’na geldiğimizde açıkçası hiç kimsede maç havasını göremedik. Ne taraftarda ne takımda de Hoca’da… İlk yarıda tıpkı Başakşehir maçının ilk yarıdaki versiyonunu izledik. Ancak bu kez biraz daha kısa versiyonu vardı sahada. Yani Başakşehir maçında ilk 20 dakika bir fırtına esti, Beşiktaş maçında ise 8-9 dakika… Sonrası mı… Sonrası rölantide… İlk yarının son 20 dakikasında Rodallega, Yusuf ve Onazi’nin ısınmak için saha kenarına gelmesi bizi umutlandırsa da.., Rıza Hoca yine bildiğini okudu ve ikinci yarıya da kadrosunu bozmayarak başladı.

N’Doye’dan santrafor olmayacağının anlaşılması için o kaçırdıkça Rıza Hoca seyretti… Ve 70’lerde Yusuf’la Rodallega’yı birlikte oyuna alabildi! N’Doye’un geçen haftaki performansına göre Rıza Hoca’nın bu maçta ilk 11’de oynatması normal karşılanabilir. Ancak N’Doye’dan santrafor olmayacağını anlamak için bu kadar basit pozisyonları harcamasını beklemeye gerek yok sanırım.

Yusuf Yazıcı oyuna girerken bile küskün gibi… Sosa’nın ilk yarıda gayreti, çabası yetmedi, ikinci yarı zaman zaman yorgun düştü. Düne dair Pereira’nın maçın bitiş düdüğüne kadar gayretini, isteğini, efor harcamasını görünce takdir etmemek imkansızdı. Ve maç sonunda Rodallega’nın Trabzon’a geldiğin günden beri yaptığını yine yapıp sahayı hızlıca terk etmesi…

Bunlar aslında her şeyi anlatıyor. Biz de görüyor ve anlıyoruz da;

Bunu ne Ersun Yanal ne de Rıza Çalımbay anlayamadı.

Ya da anladılar da görmezlikten geldiler.

Düne dair üzüntü verici bir olay da taraftar… İlk 10 dakika tıpkı takım gibi bir esip geçen taraftar vardı. Sonrası… Taraftar özellikle ikinci yarıda hiç yoktu… İlk defa, hakikaten ilk defa, buna deplasmanlar da dahil… Trabzonspor taraftarının bu kadar pasif, sessiz, bastırılmış olduğunu gördük, tanık olduk.

Üzüldük… Haaa bazı taraftarlar da sırf, ‘Yönetim istifa’ bağırmak için gelmiş. Onlar kendilerini her maç olduğu gibi bu maç da belli edip, stadı erkenden terk etti.

Düne dair üzüldüğümüz çok şey var;

Sahada Trabzonspor yok, tribünde taraftar yok…

Yani dün Medical Park’ta kimse yoktu.