Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hayaller ve Gerçekler

Hayaller ve Gerçekler

Trabzon deplasmanı tüm takımlar için kâbustu. Bor-mavili takım Taraftarıyla birlikte rakiplerin üzerine karabulut gibi çöker, nefes aldırmazdı.  Kısaca Türkiye’nin en zor deplasmanı neresi denildiğinde taraflı, tarafsız futbol camiasının içinde bulunan herkes için Trabzon’du.

Peki, ne oldu?   Trabzon taraftarı yine takımının arkasında...  Övgüyü, yergiyi yaparken bazen ölçüyü kaçırıyor bu doğru... Değerlerine sahip çıkma konusunda cimri davranıyor ama yine tribünde, yine takımının yanında. Ancak sorun orada başlıyor. Takım sahaya yok. İster kadro mühendisliği diyelim, ister yönetim hataları, istek teknik yanlışlar… Sonuç aynı noktaya götürüyor hepimizi.

Trabzonspor takımı gerçek bir futbol kimliği ortaya koyamıyor. Evet, Beşiktaş Pepe ve Quaresma gibi iki değerinden yoksunken bile kadro derinliği açısından Trabzonspor’dan önde ama Trabzonspor da bir coşku, bir heyecan yansıtmalı sahaya.

İşte Beşiktaş maçı… Halis Özkahya düdüğü çalıyor, Beşiktaş oyunun kontrolünü eline alıyor. Daha ilk 45 dakikada istatistikler Beşiktaş’tan yana…  Bunu da bir yere kadar kabul edebiliriz. Topu rakibe verirsin, karşılayarak kontra oynarsın. O zaman Burak’ın yokluğunda santrafor tercihin N’Doye değil Rodallega olur. Bu arada bordo-mavili takımı bu kadar Burak Yılmaz’a endeksli oluşturanların da ayağa kalkıp, “Suç benim” demeleri şart…

Maça bakıyorum,  biraz Sosa var. O da saman alevi gibi… Bekliyorsun ki parlayıp, sönmesin. Kucka ‘nın kariyerini bilmesek, tanımasak rahatlıkla çakma Kucka transfer edildi diyebiliriz. Bir de oyundan çıkarken ben mi işareti yok mu? Sanki iki gol bir asistle oynayıp, oyundan alınıyormuş halleri. Rıza hoca Yusuf Yazıcı ile başlasaydım pişmanlığını yaşadı mı acaba? Bir de Olcay oynuyorken.

O savunma için ne demeli? Durica ve Hubocan... Negredo ve Babel “Uzun Sokak”ta gezer  gibi ceza alanı giriyor, ama bu ikili selam vermek için bile yanlarına gelmiyor.

Yazacak çok konu var ama toparlayayım. Trabzonspor’da hayaller var ama gerçeklerle yüzleşme zamanı çoktan geçti. Kanat organizasyonu yapamayan, savunma göbeği delik deşik,  Burak Yılmaz’ın savunma arkası koşularına umut bağlayan, olmadığında Beşiktaş maçındaki gibi hücum gücü yok olan bir Trabzonspor, bu taraftarı kucaklayamaz, büyük iddiaları ortaya koyamaz.

Sözün öze hayaller bir kenara bırakılıp, gerçeklerle yüzleşme zamanı çoktan geçti.