Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bir deplasman öyküsü

Bir deplasman öyküsü

Maça dair en güzel kare

Alanya’da maç öncesi iki takım oyuncularıyla seremonide sahaya çıkan otizmli çocuklar adeta gönülleri fethetti. Seremoni sonrasında her iki takımın teknik ekip ve oyuncuların bulunduğu yedek kulübesine de giden çocuklar sempatik hareketleri ile herkesin büyük ilgisini çekti. Özellikle Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ve Trabzonsporlu oyuncularla ellerini tokuşturarak, ‘çak’ yapmaları görülmeye değerdi.

**********

Sosa’nın sevincini izleyin

Trabzonspor’un maestrosu Jose Sosa… Özellikle Abdülkadir Ömür ile son haftalarda gösterdiği uyum ve ortaya koyduğu futbol ‘İşte Sosa bu’ mesajını veriyor. Trabzonspor’da her geçen gün takım arkadaşlarıyla uyumu artan Sosa’nın Alanyaspor karşısında Abdülkadir’in galibiyet golü sonrası ortaya konan sevinç gösterisine gidişini ve o anı yaşayışını izleyin… Bu anı izleyince bize hak vereceksiniz…

*********

Karaman Pes dedirtti!

Maçın özellikle ikinci yarısında Alanya taraftarının da baskısı ile yaratılan gerginlik maçın sonunda da devam etti. Maçın bitiş düdüğü ile orta sahada Burak Yılmaz ile Gassama arasında yaşanan sözlü tartışma iki oyuncuyu kafa-kafaya getirdi. Bu çok şık bir davranış olmadı. Olcay ile Rodallega başta olmak üzere Trabzonsporlu oyuncular araya girip kavganın büyümesini engellemek isterken, Hikmet Karaman’ın olayın üzerine tuz-biber eker gibi hala daha Trabzonsporlu oyunculara laf yetiştirmeye çalışması ise, ‘pes doğrusu’ dedirtti!!

Karaman’ın maçtaki davranışları ise Yılmaz Vural’ı aratmayacak cinstendi. Hele ki taç atışları Trabzonspor’un lehine bile olsa bile buna bile itiraz edip topu istemesi yok muydu? Bir kez daha pes dedik…

********

Onur kurtarışlara doyamadı!

Trabzonspor’un Kaptanı Onur Kıvrak Alanya galibiyetinin belki de mimarıydı. Tıpkı eski günlerdeki gibiydi. Son haftalardaki performansı taraftarı da mutlu ediyor. Maç dönüşü Kaptan Onur’ın hasta haline tanık olduk ve maç öncesi serumla oynadığını öğrendik.

Maç sonunda oluşan gergin hava bir tarafa, Trabzonsporlu futbolcular galibiyet sevincini taraftarlarıyla yaşamak için o tarafa doğru ilerledi. Ancak o sırada Alanyasporlu taraftarların pet su şişe yağmuruna tutuldular. Onur kendisine gelen suyu havada yakaladıktan sonra bir hamle daha yaptı ve bu kez Burak Yılmaz’ın kafasına gelen suyu havada yakaladı. Bunu görenler de, ‘Burak kurtarışlara doyamadı’ yorumunu yapmadan edemedi.

*********

Damdoy Reis!!!

Trabzonspor’un en sabırlı, en sessiz, en zor zamanlarda imdadına yetişen ismi N’Doye…

Alanya maçında oyuna girdiğinde biz de ‘İyi top tutma özelliğinden’ alındığını bilsek de o Alanya maçında çok daha fazlasını yaptı. İki golün asistini de yapan Dame N’Doye Beşiktaş maçında da Trabzonspor’un en önemli oyuncularından olacak.

Eyvah dediğimiz an!

Alanyaspor’un uzatmalarda kullandığı serbest vuruş öncesi üstelik de skor tıpkı Konya’daki gibi 2-1 iken… ‘Eyvah, yine mi’ dedik. Ve bu kez defans geçit vermedi. Aynı senaryo tekerrür etmedi.

En güzel tespit

Alanyaspor’u 1-0 yenilgiden 2-1 yenen Trabzonspor’da taraftarların sosyal medyadaki tespitleri de ‘on numara’ cinsinden.

Bunlardan belki de en güzeli yine ‘Mehdozo’ kullanıcı adıyla yazan taraftardan.  “Alanya’dan maç çevirme intikamı alındı, şimdi sıra Rodallega’nın santradan Beşiktaş’a gol atmasında. Süreç saat gibi işliyor.

******

Kader anları

Trabzonspor’da bu sezon kader anları oldukça fazla yaşanıyor.

Burak Yılmaz’ın uzatmalarda gördüğü sarı kart ile Beşiktaş maçında cezalı duruma düşmesi sonrası gözler Rodallega ve N’Doye da… Tıpkı Galatasaray maçı öncesi gibi. Burak’ın olmayışı, Rodallega’nın kırmızı kart cezalı oluşu N’Doyun kaderiydi. Beşiktaş maçında da bir gol atıp bir de santradan gol kaçıran Rodallega’nın kaderi oldu sanki Burak’ın cezalı duruma düşmesi…