Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hadi inşallah!

Hadi inşallah!

Dün ‘Söz Spor Servisi’nde’ köşemizde bir yorum yapmıştım, ‘Trabzonspor’un rakipleri diğer takımlara karşı fark yerken, neden Trabzonspor’a sıra gelince, hep zor maç oluyor’ diye.

Dün de bu maçlardan birini daha yaşadık. İlk yarıda maçın henüz başında gelen gol ‘yine mi?’ dedirtmeye başladı. Dün ilk yarıda sahada resmen, bıkmış, ligi bitirmiş bir takım izledik adeta. Elbette Abdülkadir ile Sosa’nın hakkını yememek lazım. İlk yarıda son haftalarda olduğu gibi takımı ayakta tutmaya çalışan iki isim. İleride Burak’a istediği toplar gelmeyince de yalnızları oynadı. Özellikle Alanyaspor golü bulduktan sonra iyice kapanınca Trabzonspor’un en zor maçlardan biri daha bekliyor oldu.

Ancak ikinci yarı N’Doye değişikliği ile oyuna başlayan Trabzonspor isteyen taraf olduğunu bu kez sahanın her yerinde gösterdi.

İkinci yarıda baskılı oynayan Trabzonspor beraberlik golünün ardından rakibinin oyunu açmasıyla daha da rahatlayınca ikinci golü bulması çok zaman almadı.

Ve Allah nazarlardan saklasın Abdülkadir ile Sosa’nın mükemmel uyumu dün takımın galip gelmesindeki en önemli etkendi.

Trabzonspor’un bize göre en büyük handikaplarından birisi, özellikle 2-1’i bulduktan sonra 3’ü golü çok istememesi. Dün de bunu gördük sahada. Eğer siz 3. Golü atmazsanız yine bir beraberlik golünün gelmesi sürpriz olmaz. Hatta Alanya’nın son dakikalarda kullandığı serbest vuruşta bir anda aklımıza Konya maçı geldi…

Ve gününde bir Onur gemisini yine kurtaran adamlardan birisiydi dün…

Birkaç söz de Hikmet Karaman’a… Hikmet Karaman bu kez Alanya’nın başında başka bir hırslıydı Trabzonspor’a karşı. Oyunun tamamında hiç yerinde durmadı, hakemle birlikte topun taca, auta, kornere çıkmasını hep eliyle işaret ederek adeta yönlendirme yapmaya çalıştı. Yani bir nevi hakemlik yaptı dün…

Geçen hafta Başakşehir yenilgisi sonrası yazımızda, “İnşallah bu maç çok şeyin değiştiği, oyuncuların kendilerine gelmesini sağlayan maç olur’ demiştik. Nitekim öyle de oldu. Çünkü ikinci yarı bambaşka bir Trabzonspor vardı.

Ne diyelim… Hadi inşallah…