Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
İdman topçusu mu?

İdman topçusu mu?

Trabzonspor’da gerek Ersun Yanal gerekse de Rıza Çalımbay döneminde oyuncu tercihleri hep eleştiri noktaları oldu ki bunlara da hak vermemek elde değil. Ancak Rıza Çalımbay’ın söylediğine de katılmak istiyorum. Çalımbay, “Oyuncu tercihleri konusunda bizim burada ne yaşadığımızı kimse bilemez” dedi. Hoca bu konuda haklı, hakkını vermek gerek. Kameralar arkasında neler yaşandığını bizler bilmiyoruz. Son anda sakatlık mı oldu, oyuncu kendini iyi mi hissetmedi?..

Rıza Çalımbay’ın son Gençlerbirliği maçı kadrosundaki oyuncu tercihleri eleştirilmişti. Maçtan sonra bir ağabeyimle oyuncu tercihleri konusunda konuştum ve bana dikkatimi çeken bir açıklama yaptı. Özellikle Gençlerbirliği maçında eleştirilerin odak noktasında bulunan hatta istatistiklerde kapatan Onur’dan daha az topla buluşan Bero konusunda kısa bir hasbihâl ettik. Ona, “Ağabey hafta içerisinde antrenmanlarda Bero çok iyiydi. Hatta Slovakların haftası olmuştu. Attıkları gollerle sivrildiler. Çok iyiydiler” dedim. Çünkü cidden öyleydi. Bero ve Kucka antrenmanda iyi görüntü çizmişti. Bana verdiği cevap ise dikkatimi çok çekti. Bana, “Bazı oyuncular antrenman topçusudur. Antrenmanda çok çok iyi oynarlar ama maçlara gelince yokları oynarlar. Bero da bu tarz bir oyuncu. Kucka’ya ise diyecek bir şey yok. Gerekli patlamayı bir türlü ortaya koyamadı. 5 milyon Euro çöpe gitti” dedi.

Bu cevabının sonrasında düşündüm. Trencin’de oynayan Bero’nun performansını gözümün önüne getirdim bir de buradaki Bero’yu… İki bambaşka Bero... Slovakya Lig’i Türkiye’ye oranla daha basit bir lig kaldığı için belki Bero orada sivrildi ama gerçekten de bu ağabeyim verdiği cevapta haklıydı. Çünkü Bero’nun sahada ortaya koyduğu görüntüler bunu gösteriyordu. Evet, onun da belirttiği gibi Bero antrenman topçusu… Rıza Çalımbay’ın Bero’nun yerine 11’de ne kadar formsuz da olsa Olcay’ı oynatması gerek.

----
Bu söylemler yanlış…
Yanlış yapıyorsun Rıza Hocam… Rıza Çalımbay’ın transfer ve mevcut oyuncularıyla ilgili verdiği demeçlerle alakalı bu sözlerim. Rıza Çalımbay, bazı oyuncularını ön plana çıkarırken bazılarını ise söylemleri ile küstürdü. Rodallega ve Castillo’nun küskünlüğü apaçık ortada… Ben Onazi, Olcay ve Durica’nın da son haftalarda forma bulamadığı için gönül koymaya başladığını düşünüyorum.
Burak’ı överken Rodallega’yı küstürmek, elinde kanat oyuncusu varken her maçtan sonra “Hücuma yönelik bir kanat oyuncusu alabilseydik her şey farklı olurdu” demek artık yanlış hocam. Transfer dönemi geride kaldı. Sen artık “Oyuncularımdan memnunum”  dediğin kadroya bir bak. Olcay’ı küstürme, Castillo’yu kazan. N’Doye’dan sol kanat oluşturmaya veya 10 numara yapmaya çalışma. Bırak bu söylemleri hocam… Elindeki oyuncuların kıymetli oyuncular.