Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bunlar aydın değil sanki öncü işgal kuvvetleri…

Bunlar aydın değil sanki öncü işgal kuvvetleri…

Türk Tabipler Birliği yaptığı açıklamada savaşın bir halk sağlığı sorunu olduğunu her çatışma ve savaşın sağlık açısından onarılmaz sorunlara yol açtığını vurgulayarak “Savaşa hayır!” diyor. Benzer açıklama yine 170 civarında PKK sevici aydın (!) tarafından yapılıyor.

Terör örgütü PKK/PYD cephesine bugüne kadar hiçbir eleştiri getirmeyen...PKK ve PYD’nin saldırılarını “terör eylemi” olarak görmeyen bu sözde aydınlar düştükleri sefalet çukurunda PKK’nın nasıl esiri olduklarını sergilemektedirler.

Düne kadar “Kahrolsun emperyalizm” diye sloganlar altında Türkiye’nin bağımsızlığını savunanlar, bugün Amerikancı olmakta hiçbir beis görmüyorlar. ABD’nin Marksist-Leninist bir örgüt olan PKK/PYD’ye olan desteğini kutsayan bu aydın ihaneti, bir düşünce ve fikir hareketi sayılamaz. Ülkenin ve milletin bekası karşısında ortaya konan Afrin operasyonu karşısında terör örgütüne destek çıkan bu militan sol düşünce, kendi ülkesine düşman bir noktaya savrulmuştur. Böylesi aşağılık bir düşünce, başlı başına psikolojik bir sorun ve ciddi bir travmatik durumdur.

Bir zamanlar kendi halklarının cahil, kendilerinin aydın olduğuna inanan ve halkı aydınlatmak adına yola çıkan bu zihniyet, kendi “efendi” hâllerinden yeni “efendi” edinen “köleci” bir basamağa yükselmiştir!.. Artık halkı da terk ederek yeni efendileri olan ABD adına hareket etmektedirler.

Türk solu, zümrece bir travmayla karşı karşıyadır. Artık emperyalizm, bağımsızlık beklentileri yerini ikinci sınıf bir Baasçı anlayışa bırakmıştır. Öylesine derin bir savrulma yaşanıyor ki üçüncü sınıf bir Stalinist dille hazırlanan PKK metinleri/söylemleri kendilerini cezbetmek ve büyülemektedir. Artık karşımızda “aydın” deyip saygı duyacağımız bir zümre yerine emperyalistlere öncü işgal kuvveti rolü üstlenen ve ABD bayrağı altında özgürlük arayan sefiller topluluğu vardır.

***

Bu gerçeklerden hareketle bu sefil zümreyi kınamak ve yok saymak yeterli değildir. Aynı zümre bugün ülkenin kuruluş hamurunda mayası olan CHP’yi ele geçirmek üzeredir. Mesele CHP’yi ele geçirmenin de ötesindedir. CHP kadar ülke siyaseti de bir büyük tehlikeyle yüz yüzedir. Bu konuda Trabzonlu hemşehrimiz düşünce adamı Nihat Genç’in yaklaşımını önemsiyor ve sizlerle paylaşıyoruz.

Gazeteci Yazar Nihat Genç katıldığı televizyon programında CHP’nin adım adım HDP’lileştiğini belirterek ilginç söylemlerde bulundu. Genç, “CHP'nin delege yapısı ortada. Kurultayda Atatürk ve Demirtaş yarışsa Atatürk kazanamaz.” diyor. CHP İstanbul İl Başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu olayı ile CHP’deki dönüşümün ayyuka çıktığını kaydeden Genç “HDP’liler CHP’yi teslim aldı. FETÖ’cüler, Avrupacılar, Amerikancılar partileri ele geçirdi. Memleket elden gidiyor. FETÖ, Avrupa, Amerika, PKK yan yana gelmiş Türkiye’ye karşı mücadele ediyorlar. Bunları konuşmayalım mı? Susalım mı?” ifadelerine yer veriyor.

FETÖ, Avrupa, ABD ve PKK/PYD tam bir iş birliği içinde Türk siyasetini teslim almak istiyor. Dileriz CHP delegasyonu bu büyük oyunu görür ve izin vermez. Dileriz bu meşum ele geçirme operasyonu kurultayda püskürtülür.