Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Artık sözler değil icraatlar haber oluyor

Artık sözler değil icraatlar haber oluyor

18. madde uygulamalarıyla ilgili haksızlığa uğrayan vatandaşlar dertlerini anlatmak için gitmedikleri vekil bırakmadı. En son, Sayın Bakan Süleyman Soylu ile de görüştüler. Milletvekillerimizden biri kendisine anlatılanlara inanmış olarak konuyu Büyükşehir’in tekrar ele alması gerektiğine inandı. Bunun için de, 18. madde mağduriyetini kendisine aktaran ve konunun uzmanı kişiyi Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Bey’le görüşerek kendisine gönderdi. Milletvekilinin gönderdiği şahsı makamında kabul eden Başkan Gümrükçüoğlu bakın ne yaptı? Misafirinin yanında telefonu kaldırarak Cengiz Bey’i makamına çağırdı. Ama ne çağırma!.. “Cengiz Bey... Gel... Burada bizden daha akıllı birisi var. 18. Madde konusunda bizi aydınlatacakmış!.. Gel beraber dinleyelim” Sizce böylesi bir tavır nasıl yorumlanmalı?..

***

Süleyman Soylu bugün Türkiye’nin en başarılı, en saygın bakanlarından biri... Ancak Başkan Gümrükçüoğlu, Tayyip Bey’in bugün en yakınında ve bir kolu gibi duran Sayın Süleyman Soylu ile kavgaya tutuşmuş. Eski bir bakanla işbirliği yaparak gizli bir kavga sürdüren Başkan Gümrükçüoğlu, makamına kabul ettiği gazetecilere 1 saat boyunca Bakan Soylu ve bu kentin aşığı ve hizmetkarı bir müsteşar yardımcısı için neler neler söylemiş!.. Öyle şeyler söylemiş ki ilgili gazetenin yetkililerinden biri, “Bu söylenenleri mutlaka Bakan Bey’le görüşmem lazım” diyerek randevu istemiş.

***

İşbirliği yaptığı eski bakanla birlikte para toplayarak yapmayı planladıkları ve maliyetini kâh 30, kâh 50 kâh 65 milyon lira olarak ilan ettikleri şehir camii ve müştemilatı için Sayın Bilal Erdoğan’la görüşmüş. Cumhurbaşkanı ‘Tayyip Erdoğan; ‘Gerek yok’ diye haber gönderince... Gelişmeyi kendi şehrinin bakanı Süleyman Soylu ile görüşmek yerine Bilal Erdoğan’la görüşüp onay aldıklarını el altından ilan etmiş!.. Gazetelerden biri bu görüşme iddiasını ifşa edince her zamanki gibi yalanlamayı seçmiş. Çok ama çok üzgünüz... Meseleyi cami yapıp yapmamaya kilitleyip taraflık ve karşıtlık oluşturdular!.. Zira gerçekten cami yapma samimiyetlerine inandıramadılar.

***

Avni Aker’in yerine dikilmek istenen ‘2 AVM...’  projesi ortaya çıkınca  ‘Biz gelen her projeye yol veriyoruz’. ‘Proje yapan bize getirsin onu da TOKİ’ye yollayalım’ diyerek tepkilerden kaçış yolunu süslemeye çalıştılar.

Cephanelik’te SİT alanını kaldırarak imarda hiçbir ölçü ve kriter bırakmama ayıplarıyla yakalandılar. Arsin’de 150 m2 yer ihaleye çıkartıp 4 bin metrelik tesise göz yumdular. 160 araçlık otoparka 50 milyon lira harcayıp mühendisliği altüst ettiler.

Aldığımız bilgilere göre Gülcemal Projesinde de duvara tosladılar.

18. maddeyi yanlış uygulayarak bir mağdur ordusu oluşturdular.

***

Her şey, ama her şey makamında kabul ettiği vatandaşın yanında ‘Bizden daha akıllı biri varmış. Gel bunu dinleyelim’ sözünde yatıyor. Ortak aklı reddeden... Kendi aklından başka akıl beğenmeyen...Parti hiyerarşisi içinde bile ‘BEN’ini gizleyemeyerek bakanıyla kavga eden... Koca Büyükşehir’i 3 kişi ile idare edebileceğini zanneden... Fikir veren, işi iyi bilen ve yönetemeyeceğini düşündüğü isimleri tasfiye edip yeterince hizmet üretemeyen (Genel Sekreter Davut Çakır) bir anlayış Trabzon’u bu noktaya getirdi.

Basın yayın kuruluşları artık laflarını değil, icraatlarını haber yapmaya başlayınca ‘sizi kim yönlendiriyor?’ diyerek yanlışların konuşulmamasını istiyor. O kadar çok hata ve yanlış var ki!.. Usulsüzlükler artık çuvallara sığmıyor. Susmanın Trabzon’a zarar verdiği bir süreçten geçiyoruz. Kimsenin geleceğini ve partisini değil, Trabzon’u düşüneceğiz. Zira bizler bu kentin zabıt katipleriyiz.