Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Korkaklar kazanamaz

Korkaklar kazanamaz

Süper Lig'in ikinci yarısı ikinci maçı için Trabzonspor'un rakibi Fenerbahçe'ydi. Konya'da bırakılan iki puan ve camiayı tatmin etmeyen futbol, Bordo Mavililer'in büyük maç öncesi eksikliğiydi. Rıza Çalımbay, yaklaşık yetmiş beş dakika on kişi oynayan Konya'ya bile cesur futbol oynatamazken Fenerbahçe'ye karşı ne oynayacaktı çok merak ediyorduk.

Okay-Kucka orta sahasıyla maça başlayan Trabzonspor, ilk yarı boyunca ne top tutabildi ne top yapabildi. Yapamazdı da! Orta alana önce Onazi koyulur sonra yanına bir oyuncu yazılır. Sosa varsa oynatılır diğer oyuncular yanına yerleştirilir. Burak varsa oynar yanına birisi koyulacak ise Rodallega koyulur, koyulmayacaksa da son iki dakika kala maça koyulmaz! Ayıptır, günahtır! İlk yarıdaki kör dovüşünde maçın hakimi Fenerbahçe idi. Lakin, gol göremedik. İkinci yarı, Yusuf Yazıcı-Sosa değişikliğiyle az da olsa futbol oynandı. Sosa her haliyle maça damgasını vurdu. Burak ile gelen golle tribünler coşsa da, ondan daha net pozisyonda fanteziye kaçtı ve fark artamadı. Duran topla gelen Fenerbahçe golü maçın sonucunu belirledi. Ve "koş Rodallega koş" oldu. Ama iş işten çoktan geçmişti. Trabzonspor iki puanı Akyazı Stadyumu'nun çimlerine gömmüş oldu.
Sonuç olarak, hakem Ali Palabıyık'ın maça direk etki edemediğini gördük. Fena maç yönetmedi. Ürkek ve rakibinden çok çekinen, kaliteli oyuncularıyla pozitif futbol oynatmayan Rıza Hoca, maçın en zayıf halkasıydı. Tedbirli olmak başka korkmak başkadır. Rıza Hoca bunları idrak edemiyor. Sanırım edemeyecek de! Trabzonspor, özellikle iç sahada oynadığı maçlarda rakibine korku salmalı, yani dik oynamalı. Aksi halde Trabzonspor her maçta puan kaybetmeye mahkumdur!