Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sosa’nın dönüşü

Sosa’nın dönüşü

Bugün, yarın ne zaman derken Fenerbahçe maçı Sosa’nın dönüşünü müjdeleyen bir karşılaşma oldu. Trabzonspor, Sosa’lı ve Sosa’sız oynadığı ilk ve ikinci yarılarda çok farklı bir görüntü sergiledi. İlk yarıyı tamamen oynatmamak ve orta alandan çıkan, savunma arkası toplarla Burak Yılmaz’ı buluşturmak planı üzerine kuran Trabzonspor, Sosa girdikten sonra yani ikinci yarıda bir büyük takım refleksini, ortaya koydu. Yani kötü geçen ilk yarının ardından ikinci yarı, Trabzonspor’un futbol felsefesine daha uygun bir görüntünün ortaya çıkmasını sağladı.

Maçın geneline baktığımızda aslında iki takımın teknik direktörü de gol yememeyi yani oyun içerisinde yenik duruma düşüp tekrar ayağa kalma mücadelesi yapmamayı düşündü. Nitekim 90 dakika içinde mücadele yüksekti. Futbol kalitesi vasatın altındaydı. Ancak oyuncuların isteği yüksekti. Bütün bunlar bol gol pozisyonu ve iyi futbol çıkmasını engelleyen faktör olarak karşımıza çıktı.

Maçın ilk yarısında Fenerbahçe’nin üstün futbol oynamasında hiç kuşku yok ki Yusuf Yazıcı’nın ve Abdülkadir Ömür’ün etkisiz olmasının nedeni büyüktü. Çünkü beklentilerin olduğu oyuncular onlardı. Okay, Kucka ve Olcay’dan yüksek verim alabilmek beklentileri fazla büyütmek anlamına geliyordu. Bunun sonucu ilk 45 dakika Trabzonspor için boşa geçirilmiş zaman olarak kayıtlara geçti.

İkinci yarıda daha etkin oynayan ve golü bulan Trabzonspor adına en önemli kırılma noktası, Burak Yılmaz’ın Volkan’la karşı karşıya kaldığı pozisyondu. O pozisyonu Burak golle sonuçlandırsa maçın dönüşü de mümkün olmayacaktı. Ancak şunu da ekleyelim Trabzonspor’un kornerden gelen topla De Souza’nın kafasından yediği gol tam anlatımıyla ‘çalıştığın yerden sınıfta kalmak’ oldu. Trabzonspor, ligin serbest vuruştan en çok gol bulan ikinci takımı Fenerbahçe’den bu golü yiyorsa Uğur, Okay ve Durica gibi oyuncular hatalarının ne olduğunu anlaması lazım. Özetle Trabzonspor’un çok da işine gelmeyen bir sonuç ortaya çıktı ama bu maç Sosa’nın dönüşünü müjdeledi.