Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hakem kararıyla!

Hakem kararıyla!

Genelde maç yorumlarının sonuna hakem ile ilgili eleştiriler yapılırdı. Biz ise yazımızın başında hakem ile başlamak zorunda kaldık. Çünkü hakem Mete Kalkavan maçın çok önüne geçti.

Hemen  81.dakikadaki penaltı pozisyonundan başlarsak, Abdülkadir ile Skubic gibi pozisyonun içerisinde olmasına rağmen iki metre önünde bir pozisyonun yaşanmasına rağmen gördüğü penaltıyı vermeyerek 70 metre uzaktaki yan hakemin ısrarı ile beyaz noktayı göstermesi inanılmaz bir yanlıştı.

FIFA korkartlı bir hakem üç metredeki penaltıyı veremeyip, yan hakemin uyarısı ile doğru kararı verince Konyalılar tarafından penaltının haksız verildiği düşünüldü. Yoksa pozisyon bariz penaltıydı. Tıpkı daha önce Burak Yılmaz’a verilmeyen penaltı gibi. O pozisyon da net penaltıydı. Ayrıca bu penaltı kararından etkilenecek her müsabakada defalarca rastladığımız Hubocan müdahalesi de faul vererek hem skorun 2-2’ye gelmesine hem de bu oyuncunun atılmasına hakem Mete Kalkavan neden oldu.

Maça dönersek.. Kupada (1-0, 1-1) ileTrabzonspor’u eleyen Konyaspor psikolojik üstünlüğü eline alarak maça özgüvenli başladı ve ilk 15 dakikada sadece takımlar birbirini tarttı. 18.dakikada Ali Turan’ın doğru bir karar ile oyundan atılması Trabzonspor’u biraz rahatlattı. Bordo-mavili takım bundan sonra pozisyonlar bulmaya başlarken, 27’de Burak ile çok net fırsat kaçırdı. 43’de Onur da Konya’nın çok net fırsatında kalesinde önemli bir fırsatı kurtardı.

10 kişi kalmış bir rakibe karşı Yusuf ve Sosa’nın birlikte oyunda olması gerekiyordu. Çünkü daha fazla geniş alan bulup, pas yapabilirlerdi. Ancak Rıza hoca Yusuf’u oyundan almayı tercih etti.

Trabzonspor dünkü maça göre iyi bir sol bek transfer ettiğini düşünüyorum. Bir sezon boyunca benim hatırladığım tek şut bile atmayan Mas’ın yerine alınan Novak’ı bu bölgede katkı yapacağını düşünüyorum.

Aslında müsabakaya bakacak olursak hakkı beraberlikti.  10 kişi kalmış Konyaspor’da önemli pozisyonlar buldu ancak frikikteki hakem yanlışı Trabzonspor’u iki puandan etti. FIFA korkartlı bir hakeme bu yanlışlar yakışmadı. Trabzonspor dahada düzelerek yoluna devam edecektir.