Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
2017 yılında Trabzon (3)

2017 yılında Trabzon (3)

2017 yılı Trabzon’da yaşadıklarımızı değerlendirmeye devam ediyoruz.

15 Temmuz 2017

“Keşke TRT yerine Genelkurmay’a gitseydik”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde bu çarpıcı açıklamasıyla gündeme geldi. Bakanların pek çoğunun izini kaybettirmeye çalıştığı bir gecede meydan yerine çıkan ve en önemli yer olarak düşündüğü TRT’ye giderek milletin gönlüne su serpen Trabzon Milletvekili ve dönemin Çalışma Bakanı Süleyman Soylu darbe girişiminin birinci yıl dönümünde yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı. 

16 Temmuz 2017

Gaziler Kılıçdaroğlu’nu protesto etti.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin kontrollü olduğunu iddia eden ve FETÖ hamileri, PKK koruyucuları ile yan yana yürüyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gazileri tarafından protesto edildi. Trabzon Havalimanı’nda buluşan gaziler Necmettin Utuş, Vasfi Yılmaz ve Bedir Hayal Havalimanı’ndan Terminal’e kadar yürüdü.

17 Temmuz 2017

PKK öğretmenimizi katletti

PKK teröristleri tarafından memleketi Gümüşhane’ye gelirken kaçırılarak şehit edilen 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz Torul’da toprağı verildi. Öğretmen Yılmaz’ın tabutunu iki bakan omuzladı. Necmettin Öğretmen’in şehadeti Türkiye’de yoğun tepki yarattı. CHP Tunceli İl Başkanı PKK’yı eleştirirken, “Ne uğruna öldürüyorsunuz” sorusunu sordu. Daha sonra Tunceli’de PKK’ya karşı bir miting gerçekleştirildi.

Not: Bunları gerçekleştiren dönemin CHP İl Başkanı bu yıl yeniden seçilemedi.

19 Temmuz 2017

3 suikastçı deşifre edildi

PKK terör örgütüne tarihinin en ağır darbesini indiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya karşı PKK’nın şehirlerdeki tetikçisi DHKP-C’nin suikast düzenlediği belirtildi. İstihbarat birimleri Soylu’ya suikast planlayan üç DHKP-C’liyi deşifre etti.

24 Temmuz 2017

Sera Betonuna müdahale etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hafta sonu için geldiği Trabzon’da kahvaltı yeri olarak Sera Gölü’nü seçti. Ancak Sera Gölü geçişinin betonlandığını gören Bakan Soylu olaya müdahale etti. Çalışmayı durduran Bakan Soylu, gölün etrafının betonlanmasına izin vermedi. Sera Gölü böylece Uzungöl’e benzetilemedi!

8 Ağustos 2017

Cumhurbaşkanı bölgemizde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üç günlük ziyaret için bölgemize geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle turizm konusunda önemli mesajlar verdi. Ayder ve Uzungöl’de kentsel dönüşüm gerçekleştirileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Uzungöl’ü görüştü. Cumhurbaşkanı daha sonra Trabzon’un ilk teleferik projesi inşaatını ziyaret için Beşikdüzü’ne geçti.

9 Ağustos 2017

Söz verdi söz istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hemen her Trabzon ziyaretinde ihmal etmediği TTSO’yu yine ziyaret etti. Trabzon’un ihracatını sorgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihracat için 5 milyar dolar, vergi geliri için 2.5 milyar dolar ve 300 bin istihdam istedi. Cumhurbaşkanı’nın 3 beklentisine karşın TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu da kentin mega proje beklentilerini hatırlatarak şartlı biçimde ‘tamam’ sözü verdi.

12 Ağustos 2017

Pusu kurup Eren’i şehit ettiler

PKK terör örgütünün Maçka kırsalında gizlenen ve dört kişiden oluştuğu belirtilen teröristler erzak çaldıkları evi göstermek için emniyet güçleri ile bölgeye giden 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü ve bir astsubayı şehit etti. 15 yaşındaki Eren’in şehadeti yurt çapında büyük infial doğurdu. Türkiye Çanakkale’de şehit düşen 15’lilerle özleştirdiği Eren’i bağrına bastı. Eren’in vatan sevgisi destanlaştı…

21 Ağustos 2017

Ekopark açıldı

Yeşil alana muhtaç kent haline gelen Trabzon’a kurulan 12 bin 300 metrekarelik Ekopark törenle hizmete açıldı. 1.4 milyon liraya mal olan ve ekolojik özelliklerle donatılmış olan Ekopark Projesi Türkiye’de 521 proje arasından 15. Seçilmişti. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, açılışta büyük gurur yaşadı.

6 Eylül 2017

Tersane Alanı geri alınsın

Trabzon’da sıkıntı olarak bilinen yatırım alanı sorunu ön plana çıkarken 250 dönümlük Sürmene Tersane Alanı’na çimento silosu kurulmak istenmesi tepki yarattı. DKİB Başkanı A.Hamdi Gürdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 milyar dolarlık ihracat beklentisini hatırlatarak, Tersane alanının geri alınmasını istedi. Nur Gemiciliğe tahsis edilen alanın tahsisinin iptali için kamuoyu beklentisi oluştu. Zira ilgili firma iki yıl içinde 2800 işçi sözü verirken, aradan geçen 3 yılda Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün hâlen sadece 1 bekçinin çalıştığını söyledi.