Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Avantaj Konya'da

Avantaj Konya'da

Süper Lig'de son altı maçın beşini kazanıp birinde berabere kalan Karadeniz Fırtınası, kupa mesaisinin ilk oyununda Konya'ya misafirdi. Ligin son maçında okyanusu geçip derede boğulan Bordo Mavililer, kupada da iddiasını sürdürmek için Konya'ya geldi. Son oynadığı maçta lig sonuncusuna karşı hiçte iyi bir futbol ortaya koyamayan Trabzonspor'un kupanın ilk maçında ortaya koyacağı futbol merak konusuydu.
Maç oynandı ve Trabzonspor ilk maçı kaybetti. Oynadığı oyun, strateji, mücadele, yardımlaşma, oyuncu tercihleri, kondisyon, oyun anlayışı ve konsantrasyon gibi mevzularda sıkıntıları olduğunu gördük. Takım savunması yetersizdi. Karabük maçında Mustafa Akbaş'ın yaptığını bu sefer Uğur Demirok yaptı ve rakibe golü resmen hediye etti. Büyük takım savunmacıları bu tarz hatalar asla yapmaz, yapmamalı. Deplasmanda alınan 1-0'lık skor her zaman büyük problemdir. Çünkü ikinci maç evinde oynarken önce gol yemeyeceksin sonra da iki gol atacaksın! Dünkü maçın telafi edilmesi de mümkün fakat pek de kolay diyemeyiz!
Rıza Hoca'nın devre arasında yapması gereken ilk iş transfer değil. Eldeki kadronun takım oyunu oynamasını sağlasın, oyuncuların kondisyonunun mümkün olduğunca yukarı çeksin ve saha içi hamlelerinde doğruyu yapıp geç kalmasın yeter! Daha sonrasında eksik mevkilere de monteler olursa Trabzonspor ligde ve kupada daha iyi yürür. Aksi takdirde, dünkü maçta gibi yıldız oyuncu Sosa efektif pas atacak arkadaş bulamaz, Kolombiya milli Rodallega yalnızları oynar, Milan patentli Kucka verimsiz olur! Kanatsız oyun anlayışı ile hiçbir büyük takım başarı yakalayamaz. Beşiktaş'ın sağ kanadında yıllarca şampiyonluk yaşamış Rıza Çalımbay, bu mevzuyu hepimizden iyi biliyordur. Camia hocaya ve yönetime destek olursa her şey daha güzel olacaktır.