Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Taşeron işçiler mutlu!

Taşeron işçiler mutlu!

Özellikle Kamu'da çalışan Taşeron firmaların çalıştırdıkları işçilerin yüzü gülmeye başladı. Kadroya geçecek olmaları onlar için inanılmaz mutluluk. 4 Aralık 2017 itibariyle kamuda çalışmakta olan taşeron işçiler sürekli işçi kadrosuna geçiyor. Bu düzenlemeye KİT'ler kısmen dâhil edilirken, bazı kurum ve kuruluşlardaki işçiler bu kapsama alınmadı. Örneğin çağrı merkezlerinde çalışanlar bunlardan bazıları.

Bu kadroya geçecek işçilerin işlemleri 3 içinde gerçekleşecek. Tabii ki bu işin en çok merak edilen tarafı maaşların ne olacağı? Zaman içinde her şeyin netlik kazanacağı biliyor olsak da bazı ayrıcalıklardan dolayı mutsuz olanlarda olacaktır. Zira kadroya geçirilecek olan taşeron işçilerin kadroya geçirilme şartlarını taşıyıp taşımadıkları söz konusu. İşte bu yüzden diyorum ki bazıları gülerken bazılar ıda ağlaya bilir. Konunun en hassas tarafı Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmiş olan işe giriş ve işten çıkış bildirgeleri ile aylık prim ve hizmet bildirgeleri esas alınacak.

Ülkemizin bugün içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi bazı olumsuzluklara rağmen bu işin gündeme getirilerek hallediliyor olmasıda bir başka güzellik. Umuyor ve diliyoruz ki benzer güzellikler diğer bakanlıklar tarafından gündeme getirilsin ve hem ülke hemde bu ülkenin insanları mutlu olsun. Taşeron işçilerin yüzlerinin gülmesine bizde katılıyor ve yeni gülecek yüzler beklediğimizi bu vesile ile hatırlatmak isterim.