Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kısa bir mola!

Kısa bir mola!

Karabük’e mutlak galibiyet parolasıyla gelen Trabzonspor’da alınan beraberlik deyim yerindeyse hiç hesapta yoktu.

Maça N’doye’u yedekte başlatarak bir sürpriz yapan Rıza Hoca, Olcay Şahan’a ilk 11’de şans verdi. Maçın henüz ilk dakikalarında gününde olmayan bir Trabzonspor’u izleyeceğimizi tahmin ettik desek yeridir.
Öyle maçlar vardır ki, ‘Biran önce bitsin’ moduna girersiniz ya işte öyle olmasın diye temennide bulunduk. Ancak görünen köy kılavuz istemiyordu.

Takım kötüydü ve hiç pozisyon dahi üretemedi.

İlk yarının tamamında sıfır pozisyonla oynayan Trabzonspor’da oyuna katkı koyan bir oyuncu da olmadı. Gününde olmayan bir Yusuf, Onazi ve Abdülkadir…

Karşınızdaki rakip ligin son sırasında ve alacağı bir puan bile taraftarının önünde yüzünü güldürmeye yetmeyecek. Ve alınacak bir üç puan onları hem motive edecek hem de devreye moralli gitmelerini sağlayacaktı.

İşte bu anlayışla Karabük takımı maçı kazanmayı daha çok isteyen takım görüntüsü verdi sahada. Trabzonspor’da ise sağlı-sollu ataklarla zaman zaman şansını denemeye çalışsa da gol olabilecek bir tek pozisyon gelmedi.

İkinci yarıda daha çok isteyen bir Karabük izledik. Bir köşe vuruşu sonrası gelen gol sanki Trabzonsporlu oyuncuların bir nebze de olsa silkinmesine vesile oldu.

Burak Yılmaz’la gelen golün ardından oyuna dahil olan Sosa ile oyun bir anda Karabük ceza sahasında oynanmaya başlandı.
Rıza Hoca’nın Sosa hamlesi biraz daha erken olsaydı belki sonuç farklı olabilirdi. İkinci yarıda oyuna giren N’doye ise çok etkili olamadı.

Bir devre sona ererken takımda konsantrasyon düşüklüğünün olmasını her ne kadar normal karşılasak da bazı maçlar vardır ki önemi çok farklıdır ve fazladır.

İşte Karabük maçı da bunlardan birisiydi. Trabzonspor hem bu sebeplerden hem de rakiplerinin puan kaybettiği bir hafta yaşanmasından dolayı bu maçı mutlak kazanmalıydı. Oyuncular bunun farkında olmasına karşın bu kez olmadı ve ‘Kısa bir mola’ dercesine dün Karabük’te frene bastı.

Dünkü maçta sevindirici taraf Sosa’nın ortaya koyduğu performans ve ‘İkinci yarıya tamamdır’ görüntüsü vermesiydi bize göre.

Rıza Hoca’nın da dediği gibi, ‘Devre arasında gidecekler-kalacaklar, yapılacaklar, eksikliklerin giderilmesinin hayata geçirilmesi ile ikinci yarıda yarışmanın içinde bir Trabzonspor izleyebileceğiz.

Rıza Hoca işte bu yüzden ara dönemleri, devre aralarını sever.

Bu sebeple de devre arasının en çok Trabzonspor’un işine yarayacağını düşünüyoruz. Çünkü bunun örneğini Rıza Hoca ile daha önce de gördük.

Son söz Karabükspor taraftarına… Keşke Trabzonspor’a karşı bu kadar tepkili oluncaya kadar bugüne kadar takımlarına sahip çıksalardı da ligin dibine demir atmasalardı. Görünen o ki Karabükspor bu taraftarıyla, sponsorunun demirini de kullanarak ligin dibine iyice demirlemiş…