Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bazı oyunculardan kurtulmak gerek!

Bazı oyunculardan kurtulmak gerek!

Son 5 maçını kazanan Trabzonspor ile son 8 maçını kazanamayan Karabük, ilk yarıda oyun olarak hiçbir şey ortaya koymadılar. Bordo-mavililer Rıza hoca geldikten sonra hiç bu kadar dağınık görmemiştik. Ayrıca Karabükspor’un 4 direkt oyuncusunun olmayışı, Trabzonspor’u maç öncesi büyük favori olmasını sağlıyordu. Ancak ne varki bordo-mavili takım böylesi bir rakibe karşı kaleye ilk olarak 26.dakikada gidebildi. Aynı dakikada Karabük bir fırsat yakaladı. Bunun dışında ilk yarıda mücadele dışında, top kazanma savaşı dışında sahada futbol adına bir şey yoktu. Bu görüntü Karabük adına normal olabilir ancak Trabzonspor adına kötü bir görüntüydü. Ancak uzun süredir ilk yarıları kötü oynayan Trabzonspor’dan ikinci yarı ümitliydik.

Ne var ki maçın ikinci yarısında da Trabzonspor galibiyeti hakkedecek bir görüntü çizmedi. Pozisyona giremeyen, atak yapamayan bir görüntüdeydi Trabzonspor. Bunda da Olcay Şahan’ın kötü oyununun katkısı önemliydi. İlk yarıda Onazi, ikinci yarıda Abdülkadir öne çıkan oyuncular oldu Trabzon adına. Özellikle Abdülkadir’e bir parantez açmak lazım. İkinci devrenin hele hele son yarım saatin öne çıkan tek futbolcusuydu. Burak’a golde yaptığı asist, ardından müsabakaya iki dakika kala yaptığı önemli gollük pas inanılmazdı. O da gol olmuş  olsa Abdülkadir adına başka şeyler konuşabilirdik.

Kısacası Trabzonspor, Karabük karşısında hem ilk yarıda hem de ikinci yarıda iyi futbol oynamadı, sadece koşarak mücadele ederek, sonuca tutunmaya çalıştı. Hal böyleyken de iki puan kaybetmedik aslında bir puan kazanmış olduk.

Trabzonspor kesinlikle devre arası takviye yapmalı. Oyuncu değiş-tokuşu yapması gerekiyor. Bu 20-25 günlük süreyi bazı oyunculardan arınmış ve kurtarmış olarak iyi değerlendirir ise, Trabzonspor ligin ikinci yarısında son 90 dakikaya kadar bu yarışın içinde olur hem şampiyonluk hem de Avrupa şansını kovalar. Yeter ki bazı oyunculardan kurtulmuş olsun.