Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hayat verecek!

Hayat verecek!

2018 Yılında tarım ve hayvancılık alanında devreye yeni uygulamalar sokuluyor. Bu sektörde üretim artarken maliyetlerde düşecek. Sadece bu uygulama bile gösteriyor ki, tarım alanında bu güne kadar hep yanlış politikalar uygulandı. Bizler yani gazeteciler bu yanlışı ve bu iş bilmezliği yazıp çizdiğinde ayıptır söylemesi neredeyse vatan haini ilan edeceklerdi? Bugün geldiğimiz noktada kimin vatan haini olduğu açık seçik görünüyor?

Biz tabii ki geriye takılıp kalmayacağız. Önümüzde biriken çakıl taşlarını temizleyerek yolumuzu açıp hedefe yaklaşmak zorundayız. İşte bunun için diyorum ki, " milli tarım politikası" adıyla herkes elini taşın altına koysun. Çiftçinin kullandığı mazotun yarısını devlet karşılarken çiftçi de verim adına daha bir ince çalışma içinde olsun. " nasıl olsa devlet mazotun yarısını veriyor" rahatlığı içinde olmasın.

Tarımda iyi işlerin olacağı sinyallerini hatırlarsanız önceki yazılarımda yazmıştım. Şimdi bu iyi işlerin yapılabilmesini takip edip bu ülkenin tarım ve hayvancılık alanında hak ettiği yere gelmesini bekliyor ve izliyoruz. Mazot desteğinin yanı sıra DNA barkod uygulaması, sertifikalı tohum kullanmayanlara destek verilmemesi ve hayvan başına besi desteği uygulaması gibi büyük teşvikler söz konusu. Aynı zamanda çiftçiden alınan küpe ve aşı bedeli de 2018 den itibaren kalkıyor. Kısacası 2018'de tarıma hayat verecek uygulamalar hazır. Umarım bizim köylümüz ve çiftçilerimiz de hazırdır. Hadi bakalım hep birlikte tarımı hak ettiği noktaya taşıyalım.