Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Aman dikkat!

Aman dikkat!

Trabzonspor, son haftalardaki alışkanlığını Bursaspor maçında da devam ettirdi. İlk yarıları bugüne kadar oynadığı gibi olumsuz, dağınık, pozisyon üretemeyen bir görüntü vardı Trabzonspor’da. Bu görüntü Bursaspor için de geçerliydi.

45 dakikalık ilk bölümde Yusuf’un direğe vuran topu dışında heyecan veren bir pozisyon yoktu. Ancak daha önceki müsabakalar gibi daha fazla koşan, mücadele eden, pozisyon üreten, gol bulan, gol kaçıran her iki takımda öne çıkan oyuncular vardır. Hal böyle olunca ikinci yarıdaki hem oyun hem pozisyonlar Trabzonspor taraftarları gibi bizleri de tatmin etti.

Ancak bordo-mavili takımda bugün ve ileride doğabilecek sıkıntılara burada bir parantez açmak istiyorum. Sahada gizli kalan ve Rıza hocanın müdahale etmesi gereken görüntü ileride Trabzonspor’a zarar verebilir. Takımda bazı ‘abilerin’ gençlere sahada takındığı tavırı ya kendileri düzeltecek ya da Rıza hoca düzeltecek. Trabzonspor iyi bir hava yakalamışken, özellikle alt yapıdan çok iyi iki oyuncu yakalamışken, bunları olumsuz yönde etkileyecek baskı ve davranışlardan uzak durmak gerek. Burada Rıza hoca, futbolculara, yönetime, taraftara  ve basına önemli görevler düşüyor. Trabzonspor, 20 yıldır genç oyuncu hasretine son vermişken, bir daha başa dönmeyelim.

Tekrar oyuna dönersek; Uğur Demirok uzun aradan sonra ilk kez Hubocan ile birlikte oynadı. Çok iyi oynamasalar da rakibe pozisyon vermediler. Sol bek Mas, olumsuz futboluna devam ediyor.

Trabzonspor, ilk yarısı kötü, ikinci yarısı iyi oynadığı müsabakadan önemli üç puan alarak Karabük maçına moralli hazırlanmış olacak.

Bordo-mavililer ligde Karabük’ü, kupada Konya’yı yenerse, ligin ikinci yarısı için çok daha güçlü bir konum ile yoluna devam edebilir.

Rıza hocayı tebrik ediyoruz. Ancak bir an önce de bu genç oyuncuların ‘abileri’ tarafından hırpalanmasını engellemeli. Bu çok önemli, aman dikkat!