Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bir Vekilin gururu ve Akıncı Başkanı’na verilen ceza…

Bir Vekilin gururu ve Akıncı Başkanı’na verilen ceza…

Abdulkadir Dursun (Emiroğlu) tam kırk küsur yıldır bir dava ve ahlak adamı olarak yaşayan bir isim. Bir zamanlar zabıta komiseri olarak görev yaparken huzur bulmak için Belediye’den Yurt-Kur’a naklen geçmiş. Şimdi Yurt Yönetim Memuru...

Abdulkadir Dursun (Emiroğlu) hayatında kimseden ikbal beklememiş. İnandığı gibi yaşamayı tercih etmiş. Doğruyu savunmuş, yanlışı gizlememiş. Üslubu çerçevesinde dillendirmiş. Yani hep sorumluluk hissetmiş. Zaten dava adamlığı bunu gerektirir. En son olarak Akıncılar Derneği’ni kurarak Bölge Başkanlığı’na getirilmiş. Abdulkadir Dursun (Emiroğlu) şimdi Akıncılar Trabzon Bölge Başkanlığını yürütüyor. Aynı zamanda Yurt-Kur İl Müdürlüğü’nde yönetim memuru olarak görev yapıyor.

****

Abdulkadir Bey 11.11.2017 tarihinde Arsin TMO deposuna fındık vermek için gitmiş. Gece yarılarına kadar devam eden kuyruk ve sağlıksız ortamda yaşananlar kendisini rahatsız etmiş. Depoda doğru-dürüst tuvalet yok. Erkek-kadın perişan... Kadınların abdest alacakları yer yok. Şikâyetin biri bin para cinsinden... Kötü vaziyet ve Abdulkadir Bey’in duyduğu sorumluluk kendisini harekete geçirmiş. Kendileri de bu olumsuz tabloyu selfi yaparak sosyal medyada şöyle paylaşmış: “Keşke vekillerimiz de gelse de bir de burada selfi çekilseler. Hoş olurdu. (Saat 19.40... Gece saat 24.00’da biter muhtemelen)”

Akıncılar Derneği Bölge Başkanı Emiroğlu gördüğü ve yaşadığı bir rahatsızlığı milletvekillerini de iğneleyerek “Keşke burada olsanız da bir selfi de burada çekilseniz.” biçiminde istihzai bir dille paylaşınca bir vekilimiz incinmiş!..

Milletvekilimiz Muhammet Balta derhal Vali Yücel Yavuz’u aramış. “Bu adama haddini bildirin. Bir memur milletvekiline böyle yazamaz” demiş. Adamın sosyal görevi ve üstlendiği sorumluluk Balta ve Vali Bey için önemli değil. Abdulkadir Emiroğlu, Akıncılar Bölge Başkanı değil, hangi STK’nın başında olursa olsun bir vekili göreve davet edemez!.. Laf atamaz! Sonra bu Akıncılar da ne oluyor? Bunlar tarihte kalmadı mı? Vekile dil uzatana haddi bildirilmeli!..

****

Milletvekili Balta Vali Bey’i arar da Vali duyarsız kalır mı? O da derhal Yurt-Kur İl Müdürü’nü aramış. ‘Sende çalışan bir densiz haddini aşıp ‘Devlet büyüklerimize dil uzatmış. Gereğini yapın’ talimatı vermiş. Devlet büyüklerine laf atmak!..

AK Parti iktidarında Akıncılar Başkanı soruşturmaya alınmış. Milletvekili ‘Devlet Büyüğü’ olmuş. Akıncı Başkanı için ‘Haddini bildirin’ talimatı vermiş. Görüyor musunuz? Akıncılar’ın MTTB’lerin ektiği tohumlardan beslenip milletvekili olanlar şimdi had bildiriyorlar!.. “Sorumluluksa biz alıyoruz. Size ne oluyor? Oturun oturduğunuz yerde.” diyorlar!..

Önce 14.11.2017 tarihli tutanak... Sonra 17.11.2017 tarihli soruşturma...

Ve 11.12.2017 tarihinde ceza... AK Parti iktidarında Akıncılar Bölge Başkanı Abdulkadir Emiroğlu, milletvekillerine ‘Gelin bu TMO deposunu bir görün!..’ dediği için cezalandırıldı. Ceza yazısında şu ifadeler yer aldı. “11.11.2017 Cumartesi günü farklı saatlerde sosyal medya hesabınız üzerinden DEVLET BÜYÜKLERİMİZİ RENCİDE EDİCİ paylaşımlarda bulunduğunuzdan... Bundan sonraki tutum ve davranışlarınızda daha dikkatli davranmanız hususunda...” Yani artık haddinizi bilin!.. denildi ve had bildirildi!..

Sahi AK Parti bürokratlarının Akıncı Başkanı’na had bildirdiği bir dönemden mi geçiyoruz. Trabzon’daki diğer STK’lara sesleniyoruz. Bu olaya ne diyorsunuz? Niçin ses çıkarmıyorsunuz? Yoksa “Sıra bize de gelir.” diye siz de korkuyor musunuz?

Üstad Necip Fazıl Sakarya Türküsü’nde Akıncı’nın bir gün yurduna döneceğine inanarak ve özleyerek ‘Giden şanlı Akıncı ne gün döner yurduna?..’ diye seslenmişti. Dönenler Akıncı mı değil mi? Yoksa hâlâ dönmediler mi?.. Yoksa dağları, tepeleri aştılar da... Nefesleriyle erittikleri buzdağlarının oluşturduğu bataklıktan mı geçemiyorlar? Siz cevap verin.