Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Noel Geliyor! Şama mı Bakalım, Çama mı?

Noel Geliyor! Şama mı Bakalım, Çama mı?

Kudüs ile ilgili son gelişmelerin, İslam Diyarı’ndaki ülkelerin durumlarını gözden geçirmelerine vesile olmasını diliyorum.

İslâm Dünyası’nın içinde bulunduğu acı tabloyu ve kendi aleyhlerine yürütülen “aşağılayıcı bir biçimde yok etme” projesini artık ciddiye almalarını tavsiye ediyorum. Geç kalınmış da olsa, yaşananları bir uyarıcı öğüt kabul ederek, aklı, bilgiyi ve dayanışmayı esas alarak Batı merkezli Siyonizm’in kuşatma çemberini, kırmanın zamanı hala gelmedi mi?

Gelmediyse çok yazık!

Yani bu olup bitenler, sürüp gidenler eğer İslam ülkelerinin yönetici ve halklarını uyandırmıyorsa, kalpler mühürlenmiş, basiretler bağlanmış, rezil ve aşağılayıcı ölüm şekli Suriye, Irak ve diğerlerinde olduğu gibi kapının önünde bekliyor demektir.

Ne yaparsan yap! “Çağdaşım” desen de, “sizdenim” desen de sen Batı’nın hedefisin ve düşmansın. Buna sebep olan özelliğin onur duyduğumuz Türk ve Müslüman olmandır!  Kendini, kimliğini inkâr etmen, yok sayman, onlara şirin görünme gayretin seni ancak aşağılar. Onların kanatları altına sığınanlar kendilerini güvende hissedenler değil, sürekli ihanetleri sayesinde varlıklarını aşağılayıcı bir yaşam tarzı ile ve düşman kuvvetlerin müsaade edeceği zamana kadar, onların kucağında korkakça sürdürenlerdir. Vahdettin’i Batıy’a sığınmakla suçlayıp, kendileri Batı’nın kucağına oturanlardır! İnsan kendi katiline aşık  mı olur?

Bunun artık lamı cimi yok! Gizli saklı bir durum değil. Adamlar yıllar boyunca gerekli yatırımı, planlamayı ve hazırlığı yapmış; zamana yayarak uyguluyor. Hedefleri tamamen yok etme, tarihten silmedir; Kudüs’tür, İstanbul’dur, Ankara’dır,  Mekke’dir, Kahire’dir!

Rahmetli N. Erbakan’ın meclis konuşmalarını alay ederek dinleyenler, bugün ”haklıymış” diyorlar. Siyonizmin vadedilmiş toprakları, İslam’ı, Müslümanları ve onların inandığı değerleri ortadan kaldırılmadan asla onlara vatan olamaz. Onlar bunu biliyorlar.

Onlar kendilerini yeryüzünün efendisi, diğerlerinin hizmetçi ve köle olarak yaratıldığına inanmaktadırlar. Köleleri öldürmek onlar için bir ibadettir. Bazılarının “bunlarda hiç insaf ve vicdan yoktur” demelerinin bir anlamı yoktur. Çünkü kendileri bu vahşeti yaparken bir görev, bir ibadet şuuru içinde yapmaktadırlar.

Hıristiyan alemi bu duruma seyircidir. Çünkü Evangelist Protestanlar’a göre Hz. İsa Mehdi’nin bir an önce gelmesi ve yeryüzünü düzene sokması için(!)yeryüzünün kan gölüne dönmesi ve yaşanamaz hale gelmesi gerekmektedir. Bunun için iç karışıklıkları körüklemekte, bir yandan kendi ülkeleri dışında yaşanmaz bir dünya oluşturmaya çalışırken bir yandan da silah satışlarıyla gelirlerine gelir katmaktadırlar.

Evangelist Protestanlar’ın İnançlarına göre Hz. İsa o zaman gelecektir. Bunun için daha çok kan akmalı ve yeryüzü karışmalı ki Hz.İsa bir an önce gelip düzeltsin, onlar da iddialarında ve inançlarında haklı çıksınlar! (Buna bir çok müslümanı bile inandırmışlardır!)

İşin doğrusu İslam ülkeleri tamamen kontrol altında! Bir ahtapot ki onun kolları arasında; göklere baksa da kurtulmak için, Ebabil Kuşu gelmeyecek! Âsâyı suya sallasa da, su yarılmayacak! Yüz yıllardır arı, duru, net, açık vahiyden ve akıldan koptu; ilimden, bilimden, çalışmaktan, üretmekten uzaklaştı; hurafelerle ve onların uydurmalarıyla oyalandı, uyudu ve uyutuldu!         

Yılbaşı, Noel geliyor; İsa Mehdi geliyor mu diye Şam’a mı bakarsın, çama mı bakarsın bilmem? Kapıdan normal yollarla gelen Dedekorkut’un, Hızır-İlyas’ın dururken hırsızlar gibi bacadan giren Noel ile büyüttüğün çocuklarından bu gün Kudüs’ü, Mekke’yi korumasını nasıl istersin?

Mücadele sadece Türkiye’nin gayretleriyle ile olmaz, birlik gerekir. Birlik yetmez, bilgi gerekir; bilgi az gelir, feraset ve akıl gerekir; teknoloji gerekir. Peki hangisi var?

Çok üzgünüm hiç biri!