Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Araplar daha çok gelecek, daha çok harcayacak!

Araplar daha çok gelecek, daha çok harcayacak!

Körfez işbirliği ülkelerin de istikrarsız bir gidiş var. Bunun sürmesi halinde Arap sermayelerinin Türkiye'ye doğru göç etmesi kaçınılmaz bir gerçek olacak. Neden derseniz; Arap sermayesi güvenli limanlar arıyor. Körfez ülkelerinde bunu bulamadı ve alternatifleri arasında ilk sırada Türkiye var. İşte bu nedenle daha çok gelecekler ve daha fazla harcayacaklar.

Arap dünyası Türkiye'yi ağabey gibi görüyor. Türkiye'nin demokratik ve laik bir ülke oluşu bu bölgede rol model oluşturuyor. Bahreyn, Kuveyt, Umman, Suudi Arabistan, Katar Birleşik Arap Emirliklerinden önümüzde ki yıllar için çok büyük ekonomik potansiyel oluşacaktır.

Türkiye'ye ağırlıklı olarak gayrimenkul ve turizm yatırımları yapacaklar. Ellerinde boş duran çok büyük nakitleri var. Bunu ranta çevirmenin en kolay ve en güvenli yeri tabi ki Türkiye. İşte bu yüzden önümüzde ki dönemlerde çok daha fazla gelecekler ve çok daha fazla harcayacaklar. Coğrafi yakınlığımız, demokratik ve laik ülke oluşumuz en büyük artımız. ABD ile AB'nin İslam ülkelerine karşı hasmane bir tutum içinde oldukları tüm dünya biliyor. Bu ve benzeri konular körfez sermayesinin Türkiye'ye geleceğinin en bariz göstergesidir. Hem ülkem adına hem de şehrim Trabzon adına çok çok önemli bir gelişme. Bu potansiyeli doğru ve dürüst değerlendirirsek çok büyük bir ekonomik girdi sağlayacağımızdan hiç şüphem yok. Hayırlısı bakalım.