Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
  Kazanmaya alıştılar 

  Kazanmaya alıştılar 

      Rıza Çalımbay ile yeni bir sayfa açan Trabzonspor, Ersun Yanal'ın harcamış olduğu ucuz kredilerden dolayı her maça final havasında çıkmak zorundaydı. Puan kaybetmeden zirveye yaklaşmaya çalışmak, hem zor hem de stresli bir iş olsa gerek! Trabzonspor yönetimi ve hâlihazırdaki teknik heyeti, ne yapıp edip devreye kadar kayıpsız varıp akabinde ikinci yarı Trabzonspor camiasının arzuladığı çıkışı yapmak istiyordu.

      Bordo Mavililer maça iyi başlayamadı. İkinci ve üçüncü bölgede üretkenlikten çok uzaktılar. Buna rağmen tüm savunma ve Okay hatasız oynadı. İlk yarının sonlarına doğru topla buluşan Burak Yılmaz asli görevini yerine getirince, Antalyaspor iyi oynadığı ilk yarıda soyunma odasına mağlup girdi. İkinci yarıya Castillo-Abdülkadir değişikliği ile başlayan Rıza Hoca, mutlak kazanmak istiyordu ve riske girmedi. Çok sert geçen maçta tekmeler havada uçtu. Bol bol maç durdu. Özellikle Antalyaspor çok sert oynadı. Son haftalarda çok iyi oynayan Dame N'doye farkı ikiye çıkardı. Burak Yılmaz ise sonucu belirleyen golü kaydetti. İyi futbol ortaya koymadan kazanmak da büyük takımlara özgüdür.

      Trabzonspor, dün gece iyi oynamadan farklı kazandı. Hatta, Süper Lig'de bu sezon gol yemeden kazandığı ilk maç! Tomas Hubocan, Okay Yokuşlu ve Dame N'doye hariç diğer oyuncular futbol olarak vasatı aşamadı. Burak iki gol attı, Onur maçın kırılma anı kurtarışını yaptı, Abdülkadir maça girince Yusuf ile iyi anlaşarak skorun artmasını sağladı. Savunma çok iyi mücadele etti ve maçın kazanılmasında etkin rol oynadı. Hakemle ilgili ise çok antipatik olduğunu ve özellikle çaldığı düdükler ve kartlar konusunda bir standart tutturamadığını rahatça söyleyebilirim.