Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
KGF ile devam...

KGF ile devam...

Türkiye ekonomisinin iç ve dış siyasi gelişmelerden yoğun bir şekilde etkilenerek durgunluğa girdiği dönemde, hazine desteği ile yapısı güçlendirilen Kredi Garanti Fonu (KGF) ekonominin adeta can damarı oldu. Piyasalardaki durgunluk, birçok şirketin ödeme güçlüğüne girmesine sebep olurken, bu durum aynı zamanda tahsilat sıkıntısı yaşayan şirketleri de zor durumda bıraktı. Bu nedenle birçok şirket bu belirsizlikler yüzünden yapacağı yatırımlarından ve planlarından vazgeçmek zorunda kaldı. Finansman ihtiyacını gidermek için bankalara müracaat eden şirketler ise teminat göstermekte güçlük çekince kredi kullanamadılar.

İşte tamda bu sorunların yoğun yaşandığı o dönemlerde KGF devreye girdi. Yeniden yapılandırılan KGF yaptığı çalışmayla şirketlere can suyu oldu. Hazineden gelen destekle ülke ekonomisinin dara düşmesi engellenirken ekonomide büyüme başladı. 360 binin üzerinde şirkete 200 milyar liraya yakın kefalet veren KGF bu desteği ile birlikte, bankacılık sisteminde kullandırılan kredi hacmi 220 milyar lirayı aştı. KGF'nin sağladığı bu destek firmalar tarafından çok yönlü olarak kullanıldı.

KGF'nin kısa sürede sağladığı bu destek büyük bir başarının elde edilmesine vesile olmuştur. Ülkemizde ki ekonomik yapının büyümesine neden olan bu gelişmenin rol model olarak daha da ileri taşınmasını desteklemeliyiz. KGF ile bu yolda yürümeye devam ederek el âleme avuç yalatmayı sürdürmeliyiz.