Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Derin CHP’nin açık savaşı!..

Derin CHP’nin açık savaşı!..

Dün CHP Ortahisar ilçe kongresi vardı. Her iki başkan adayı da ayrı ayrı aradı. Mutlaka kongremizi bekleniyorsun dedi. Biz de sabah erken saatlerde, kongre salonuna gittik.

-Heyecan var

-İlgi var

-Delege olan olmayan var

-Ama genç yok.

-Yaş ortalaması 50’nin üzerinde

-Salon dolu

İki adaylı olunca, tabi geri planda kimin kimi desteklediği de merak ettim. Ortahisar kongresi il başkanlığının yarışının ön ayağı. Ömer Hacısalihoğlu kazanırsa; Yavuz Karan ile Murat Özçilingir’den biri, Celal Akaç kazanırsa; Ali Türen ile Ahmet Kaya biri il başkanı olabilir. Kongre salonunda ağır toplar; Cafer Hazaroğlu, Necip Yıldız, Ömer Dayı, Muammer Şahin gibi isimler Ömer Hacısaliholu için kulis atıyordu. Haluk Pekşen’in ikisi de bir arada olsaydı demesine rağmen Celal Akaç’tan yana gönlü var dendi.

Sonuç olarak. Ülkenin son gündemi CHP tabanına moral vermiş. Ama bu iş gençlik olmadan olmaz. Genç bir CHP’li, Adem Soyluer’e bunu sordum..”Gençlik gizli gücümüz. Referandumda hayırcıydı vitrine çıkmıyor çünkü, gelecek iş güç korkusu var, iktidar fişliyor…”

……………………………………………………………………………………………………………….

TMMOB’un Maraş tespiti!..

Trabzon Mimar Mühendisler Odası’nın birleşenleri ile birlikte, Büyükşehir Belediyesinin Maraş Caddesinde yeni trafik düzenlemesinin “Olabilirliğinin” olamayacağını açıklamasından sonra, ortaya ilginç bir durum çıktı.

Bir kere Belediyenin yeni düzenlemesi şunu getirdi. Hafif raylı sistem rafa kalktı. Zira belediyenin önerisinde tek yönlü trafik  akışı olacak. Kaldırımlar genişleyecek, bir taraftan özel araçlar öteki taraftan da ticari araçlar akacak. Raylı sisteme yer kalmıyor.. Sokağın girişi ve çıkışında, ciddi bir yığılma olacak. Şehir müzesi tarafında bir cep olacak. Sola yanaşan araç sağdan adam indirecek, trafik yine sıkışacak.

TMMOB’un tespitleri bunlar.

Peki, Maraş ile ilgili önerisi.. Öneri yok.. Öneri genel bir ifade ile Trabzon’un ulaşım planı bütünsel olarak ele alınmalı.. İyi de kardeşim, Maraş kangren.. Ne yapacağız? Bu konuda TMMOB taşın altına eline koymadı.

Maraş bu hali ile kötü.

B planı ile kötü.

Trafiğe kapatılması kötü.

Uçarak mı geçeceğiz Maraş’ı..?

…………………….. …………………………………………………………………………………………..

Milli servet çürüyor, yok mu kurtaracak?

Nasıl kuruldu.

Niye battı.

Niçin işletilemedi.

Hiç umurumda değil.

Ama resmen bir milli servet çürüyor.

Akçaabat’taki özel hastane Clinart’dan bahsediyorum. Geçen dışarıdan baktım. İçerden de.

Tıppı cihazlar son modern.

Ama ticari anlamda şirketi bir kurtarma operasyon yapılmazsa, milyon dolarlık araç ve gereç çürüyecek.

Bütün Trabzon dinamikleri;

-Siyasiler

-TTSO

-Hükümet

Clinart’a el atmalı. Bir yol bulunmalı. Bankalarla sorun masaya yatırılıp çözülmeli. Hükümetin bankaların kredi faizlerinin yüksekliğinden şikayeti, Clinat özelinde acı gerçeğini su yüzüne çıkartıyor. Bu milli bir servet. Başta Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere, olaya ciddi boyutta el atmaları gerekiyor. Hakikatten, insanın yüreği cız ediyor. Clinat kurtarılsa en az 80 ‘den fazla kişiye de istihdam sağlanacak.

Trabzon seyretmemeli.

Çözüm yolu bulmalı.

…………………………………………………………………………………………………………………………

ZAYTUNG

Beyaz futbol'a yorumcu olarak yeni katılan Ergün Penbe, programın başından sonuna kadar sadece ''Hayyyydddaaaaaa'' diyerek bu kadar para kazanacak olmanın şokunu yaşıyor...