Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Türkiye’nin En İyi Yerel Gazetesi’ne mesajlar…

Türkiye’nin En İyi Yerel Gazetesi’ne mesajlar…

günebakış gazetesinin Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından “2017 Yılının En İyi Yerel Gazetesi” seçilmesinin yankıları sürüyor. Yüzlerce tebrik ve takdir alıyoruz. Bizi en çok onurlandıran ifade ise, “Bu zaten sizin hakkınızdı” ifadesi oluyor. Okurlarımızın bakışıyla “Bir hakkın teslimine” tanıklık ediyoruz. Ve bu ödülü, bizi 17 yıldır namerde muhtaç etmeden ayakta tutan okurlarımıza armağan ediyoruz. Tebrikler arasında bazı mesajlar var. Bunlara yer vermek istiyoruz. Mesajların biri diğerinden daha fazla kıymet hükmü ifade ettiği için değil, gazetenin ilkesel yaklaşımı ve duyduğu saygıdan ötürü…

günebakış gazetesinin “Türkiye’nin En İyi Yerel Gazetesi” seçilmesine Valimiz Sayın Yücel Yavuz, gazeteye plaket göndererek katkı verdi. Meseleye “Bir hakkın teslimi” olarak bakan Vali Yavuz, gönderdiği takdir belgesinde şu ifadelere yer verdi: “Sayın Ali Öztürk… günebakış gazetemizin Anadolu Yayıncılar Derneği Geleneksel Anadolu Medya Ödülleri jürisince 348 yerel yayın organı arasında 2017 Yılının En İyi Yerel Gazetesi seçilmesi dolayısıyla, başta yerel gazetenin sahibi ve başyazarı olarak şahsınızı, gazete yönetimini ve çalışanlarını tebrik eder, kentimiz ve bölgemiz adına yürütmekte olduğunuz etkili, sorumlu, yerel meselelere duyarlı yayıncılık anlayışınızın ve başarılarınızın devamını dilerim.”

Yayınlamak istediğimiz bir diğer mesaj ise Milletvekili Sayın Salih Cora’nın yazılı mesajı: “8 Mayıs 2000’de yayıncılık hayatına başlayıp bugüne kadar objektif, tarafsız ve doğru haber anlayışından hiç bir şekilde vazgeçmeyen günebakış gazetesi şehrimiz ve ülkemiz için çok önemli bir yayın organıdır. Anadolu Yayıncılar Derneğinin 3. Geleneksel Anadolu Medya Ödülleri kapsamında ‘Yılın En İyi Yerel Gazetesi’ seçilmesi işte bu ilkeli yayın politikasının güzel bir neticesidir. Bu başarının paydaşları başta kurucusu ve imtiyaz sahibi Sayın Ali Öztürk olmak üzere Sayın Yazı İşleri Müdürü Aydın Gelleci’yi, köşe yazarları, muhabirleri ve dahi tüm çalışanlarını tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Salih Cora. Trabzon Milletvekili, TBMM Plan-Bütçe Komisyonu Üyesi”

Dün gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, duyduğu memnuniyeti şu ifadelerle dile getirdi: “günebakış gazetesi, Trabzon’da ve bölgemizde olaylara ve hadiselere farklı bakışıyla ve özellikle ilkeli çizgisiyle bir büyük başarının ortaya çıkardığı eserdir. günebakış yerelde Trabzon ve bölge genelde ise Türkiye’dir. Bana kalırsa günebakış’ın hakkı verilmiştir. İlk duyduğumda da ‘Demek hakkını teslim ettiler’ diye düşündüm. Ben inanıyorum ki günebakış’ı okuyanlar hep böyle düşünmüştür. Başarınızın devamını diliyor, tüm çalışanlarınızı kutluyor, ilkeli çizgiden sapmadan nice yıllar temenni ediyorum.”

Bir mesaja daha yer vermek istiyoruz. Eğitim ve kanaat önderi olarak gördüğümüz sevgili Fuat Adıgüzel’in şifahî mesajına… Zira kendileri mesajının hassaten yayınlanmasını istedi: “günebakış gazetesinin Türkiye genelinde 300’ü aşkın gazete arasından 1. çıkarak seçilmesi ve ‘Türkiye’nin En İyi Yerel Gazetesi’ unvanını almasına çok sevindim. Bu itibar günebakış’ın hakkıydı. Başta Sayın Öztürk olmak üzere tüm çalışanları kutluyorum. Bu sonuçtan gurur duydum. İnşallah günün birinde dünyanın en iyi gazetesi seçilirsiniz.”