Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Trabzon takıntısını bırak Sivas, yoksa!

Trabzon takıntısını bırak Sivas, yoksa!

Trabzonspor, bu sezonun ilk deplasman galibiyetini en zorlu dış saha olan Sivas’tan aldı. İki takımında oyun olarak tatmin etmediği maçta gerek Trabzonspor gerekse de Sivasspor sadece mücadele ile sonuca gitmeye çalıştı. Beraberliğin iki takımı da üzmeyeceği bir müsabaka oynandığını söyleyebiliriz.

Trabzonspor ilk yarıda çok tutuktu. Burak Yılmaz’ın golü dışında etkili olamadı. İkinci yarıda Kucka’nın oyuna girmesi, Okay’ın biraz daha sorumluluk alıp öne çıkması hele hele Abdülkadir’in de oyuna girmesiyle Trabzonspor, defansif oyun anlayışını terk ederek özellikle son 20 dakikada galibiyeti hak eden bir oyun oynadı. Abdülkadir, Sivasspor maçında oyuna girdikten sonra iyi bir oyuncu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Trabzonspor’da bana göre Castillo’nun yerine Burak oyundan çıkabilirdi. Bunun haricinde isteyerek ya da istemeyerek olan değişiklikler takıma katkı sağladı. Trabzonspor’un, Ersun Yanal’dan sonra iyi mücadele eden takım olacağını düşünüyorduk. Rıza hocanın oyun anlayışı ile savunmaya ve orta sahanın ortasına çeki düzen vermesiyle Trabzonspor çok fazla pozisyon veren bir takım görüntüsünden kurtulmuş oldu. Dünkü maçta Sivas’ın da yok denecek kadar az pozisyonu vardı.

Ayrıca özellikle dünkü maçta Sivas tribünlerine değinmek istiyorum. Sivasspor’un bu Trabzonspor ve Trabzon takıntısından vazgeçmesi gerekiyor. Hem suçlu hem güçlü pozisyona girmiş bir durumdalar. Trabzonspor ile uğraşanların sonun iyi olmadığını tarihten öğrenmeliler. Kendilerine kıyasladıkları takımı iyi araştırsınlar. Trabzonspor’un mazisine çok iyi baksınlar.

Trabzonspor bu galibiyetle hem deplasman şanssızlığını kırmış, hem de ileriye umutla bakma şansını yakalamıştır.