Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Biz beklerken?

Biz beklerken?

Bizim en önemli ve vaz geçilmezimiz olan turizm sektöründen 2014 ve 2015 yıllarında 50 milyon turist bekliyorduk. Beklentilerimizin hayal kırıklığı yarattığını sanırım tekrar etmeme gerek yok. Ülkemiz de nitelikli diye ayrıcalıklı beldeler arasında yer alsın, Bodrum, Marmaris, Ayvalık ve benzer yerler Yunan adalarına geçişin kapısı oldular. Yunanistan için Türk turistin ayrıcalığı var. Zira Türk turist, Yunanistan'da harcama kabiliyeti çok yüksek kategorisinde yer alıyor.

Vize konusundaki sorunların giderilmesi durumunda Türkiye’den Yunanistan’a 8,5 milyon turistin gelebileceği hesabındalar. Yani biz turist beklerken Yunanistan da bizden bekliyor. Düşünüyorum da Yunanistan'ı Türkiye’den farklı kılan nedir? Bizden daha mı ucuzlar, daha mı rahatlar, kandırılmama duygusu mu, ilgi mi ya da fahiş fiyat mı? Şayet bunlarsa Yunanistan bizden beterdir.

Trabzon' un son yıllarda ki ekonomik getirisi bu şehri ayakta tutuyor. Özellikle Arap turistler. İşte bu ve benzeri ülkeleri bu canım ülkemizin güzelliklerini görmeye davet etmeliyiz. Sorunların herkesçe bilindiği bu sektörden yeterince yararlanamadığımız gerçeği ile hareket ederek Ülkenin turizm gelirlerini arttırmalıyız. Tabi ki kendi insanımızı da unutmadan. Bunu yapmak için de hala Türkiye den haberi olmayanlara Türkiye'yi anlatmalıyız. Tabi ki iletişim araçlarını son derece verimli kullanarak. İşte o zaman bu ülkeden geçiş kapısı diye söz edenlere verilecek cevaplarımız olur. Aksi halde kendi haline bırakılmışlığı yaşayarak kör ediliriz.