Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Aydın Aydın

Aydın Aydın

Parmaklarım klavyeye dokunmak istemiyor, beynim hükmetmiyor parmak uçlarıma, dokunamıyorum tuşlara.

Film şeridi misali,

 12 gün önce bir günümüz birlikte geçmişti. Dostumuz Orhan Genç'in babasının cenazesi için birlikte gittiğimiz Çaykaranın dağ köyü Ogene'ye. 

Namazı kılmadan, "Aydın başsağlığı dileyelim ve şu karşıki ormanlardan bizim yayla Sultanmurat'a çıkalım" demiştim.

Olur dedi, uyumlu bir şekilde. Ama bu şehri bir gezelim diyerek her zaman ki nüktedanlığını ortaya koymuştu.

Önce yeni yaptırdığımız Şehitler Camisini gezeriz, halısı da serildi bir namaz kılarız sonra yemek yer ve döneriz demiştim.

Ormanların içindeki dağ yolundan sohbet ederek, muhteşem manzaranın resimlerini çekerek keyifli bir seyahat ile bir saat sonra varmıştık gideceğimiz yere.

Çaykaraya gitmeden Prof Yakup Aslan'ı da aradım, Yakup Hoca ile kader arkadaşı idiler.

-Hocam cenazeye gidiyoruz Aydın ile, sen de gel sonra Sultanmurat yaylasına çıkar bir yemek yer döneriz.

Yakup Hoca da hafta sonu olduğu için ailesi ile yaylaya gittiğini ve mutlaka dönüş yolumuzda olan yaylasında ona uğramamızı söyledi. Hatta Lig tv kartını yanına aldığını, gelin Trabzonspor maçını da beraber izleriz demişti.

Biz Yakup Hoca'ya uğrayamadık, yaylaya vardık, camiyi gezdik, fotoğraf çektik.

Selahattin Cebi kardeşim de Araklı yaylalarının olduğu Madur dağı eteklerinden Şehitler Cami'sini ziyaret etmek için gelmişti Sultanmurat yaylasına. Caminin içinde karşılaştık, sanki uzun süre birbirini görmemiş gibi sarıldık hasret giderdik. Sonra Selahattin, Aydın'ın cep telefonu ile bize cami içinde fotoğraf çekti.

Cami'den çıktık, dostum Ahmet Cevahir'in lokantasında önce lezzetli bir keçi yoğurdu ve sonra kuzu eti yiyerek karnımızı doyurduk. Keçi yoğurdunu çok beğendi, Ahmet bize birer kova yoğurt ayarladı.

Akşam karanlığında dönüş yoluna revan olduk, üç saatlik bir seyahat neticesinde Trabzon'a vardık. Otomobilini her zaman ziyaretime geldiği işyerimin önüne bırakmıştı, iş yerine geldik ve ayrıldık.

Çaykara Cemiyetinde memleket için beraber yönetimdeydik. Bir dönem Çaykaraspor yönetiminde beraberdik. Uyumlu, saygılı, bilgili, fedakar, milliyetçi, olaylara duyarlı,hemşeri canlısı, çok değerli, ismi gibi aydın bir kişiydi Aydın Aydın.

Kardeşimi kaybettim, çok üzgünüm.

Yazamıyorum. Hakım helal olsun. Cennette buluşmak dileğiyle yolun açık olsun güzel kardeşim...