Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Başkan önerimizi not etmiş!..

Başkan önerimizi not etmiş!..


Bu köşede, TRAPARK ile ilgili bir öneride bulunmuştum.

Ortahisar ilçesi Zeytinlik Caddesi’nin hemen bitişiğinde Millî Emlak’a ait boş arsa var otopark olarak kullanılabilir demiştik.

Yenimahalle’de de boşaltılan 100. Yıl İlk Öğretim Okulunun bahçesi de aynı amaç için uygun bir yer demiştim.

Bir de sahil yürüyüş yolu ile 100. Yıl Parkı, Eko Park ve Olimpiyat Parkı’nda anneler için çocuk bakım konteynerleri gerekiyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu önerilerimizin hepsini Basın Danışmanı Ahmet Yoloğlu’nun bana aktarmasına göre ajandasına not etti. Ve gerekli incelemelerin yapılması ile ilgili birim yetkililerine talimat verdi.

Sevindik.

Şimdi gerçekleşmesini bekleyeceğiz.

……………………………………………………………………………………………………………….

Fakıbaba’nın “Fındık” projesi askıda mı?..

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fındıkla ilgili bir projeden bahsetmişti.. Projenin özeti şu.. Miras yolu ile bölünen fındık bahçeleri toplulaştırılacak, toplulaştırılan bahçeleri devlet kiralayacak, fındığı üretecek, satacak parasını üreticiye verecek..

Bu projeyi TTB yönetim kurulu başkanlığına yeni gelen Eyyüp Ergan ile konuştum. Ergan koltuğuna oturdu. Şükrü Güngör Köleoğlu’nun koltuğunu doldurmak elbette güç. Ama Ergan da bu sektörün içinde. Tecrübeli. Piyasayı biliyor ve de sektörde saygınlığı var. Dün makamında her konuda fikir alışverişinde bulunduk. Bakan Fakıbaba’nın fındık projesini sordum..

Gözleri adeta fal taşı gibi açıldı.. Çok yerinde, cesur ve fındığı kurtaracak proje dedi. Üç konuya ısrarla vurgu yaptı.

  1. Birim alanda verimi arttırmak
  2. Kaliteli tarım uygulamak
  3. Maliyeti düşürüp karı arttırmak.

Ergan, Bakanın projesinde devlet yasa koyucu olmalı, mekanizmayı kontrol etmeli, toplulaştıracağı arazileri de özel sektöre kiralamalı dedi. Bir de projenin askıda olmadığını uzmanların üzerinde de kafa yorduğunu ifade etti.

…………………………………………………………………………………………………………..

Bizim uşak Krino!..

O Trabzon’un çocuğuydu. Burada doğdu. Burada yaşadı. Mübadelede gitmedi. Ben bu topraklara aitim dedi. İdmanocağın’da kalecilik yaptı. Şehrin her türlü ekonomik, kültür, sanat gelişmişliğine damga vurdu.. Kendini bir Trabzonlu gibi hissetti. Yaşadı. Kanada’ya göç ettiğinde yüreğinin yarısın buraya, yaşadığı topraklara bıraktı. Elinden geldiğince Kanada’da Türkiye ve Türk düşmanlığı yapanlarla siyasi mücadele girdi.. Uzun Sokak’ta kısa pantolonla gezdi. Ganita’da tombul kayadan Karadeniz’e balıklama atladı. Trabzon’un futbol kültürüne damga vurdu..

O çocuk ve adam; Dr.Krino Kafato

Yarın, Hamamizade’de yaşam öyküsünü anlatan bir belgesel var.. Trabzon’un son 100 yılını da öğreneceğiz.

Saat 17’de, 9 Kasım’da Perşembe günü, bekliyoruz..

Gelin ve izleyin lütfen.. Belgeselde emeği geçen herkese teşekkürler..

………………………………

ZAYTUNG

Prenslerin tutuklanma haberlerinin ardından Rolls Royce ve Ferrari hisselerinde sert düşüş...