Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Altın değerinde!

Altın değerinde!

Trabzonspor’un Kayseri’de dün oynadığı oyuna bakarak, ‘Altın değerinde bir puan aldı’ demek en doğru ifade olsa gerek.

Dün hakikaten ligin en iyilerinden Kayserispor’la kendi evinde karşılaşan Trabzonspor, eksik ve cezalılarının bedelini öderken buna bir de Onazi’nin sakatlığı ile Yusuf’un kötü oluşu da eklenince ortaya çıkan puana ancak sevinmek düşer.

Evet, umudumuz, yarınımız dediğimiz Yusuf olmayınca böyle oluyoru gördük dün sahada adeta.

Maça iyi başlayan takım Kayserispor oldu tıpkı maçın sonuna kadar olduğu gibi. Özellikle ilk yarı adeta tek kale oynarken, Trabzonspor’un sadece Castillo ile iki tane çok cılız atağını görebildik.
İkinci yarıya çok az bir kıpırdanma ile başlayan Trabzonspor’da ne yazık ki gol üretecek bir atak izleyemedik.
Defansta Durica ile Uğur Demirok görevlerini eksiksiz olarak yerine getirirken, Mustafa Akbaş da bize göre oyundan çıkıncaya dek kusursuz oynadı. Trabzonspor’un gol yollarında yaşadığı sıkıntı elbette orta sahadan ve kenarlardan topu taşıyacak, pas verecek isimlerin de verimliliğine bağlı. Rıza Hoca’nın Abdülkadir’in hamlesi bize göre biraz geç kalmış olsa da defans güvenliğini elden bırakmamak istediğini anlamak zor değildi.

Kayserispor’un ataklarında oldukça bunalan Trabzonspor defansı geçtiğimiz yılki görüntüyü sergiledi.
Galatasaray maçındaki Trabzonspor’u izleyemedik belki ancak defansın direnci umutlandırdı bizi.

Rıza Hoca sonunda çok istediği Milli araya da kavuştu. Umarız bu ara Trabzonspor için yepyeni bir sayfa açar. Öyle olacağından da şüphemiz yok. Zira sakatlar, cezalılar ve toparlanmış bir takım olarak devam edecek olması çok önemli.

Son söz ev sahibi Kayseri’ye. Kayserispor taraftarı dört dörtlüktü. Hele ki o liglerde görülmeyen bir organizasyona imza atmaları yok mu?

Trabzonspor’un, ‘Biz Dar Sokaklarında’ marşını maçın başında hoparlörden verip Trabzonspor ve Kayseri takım taraftarlarının birlikte söylemesi son yıllarda kardeşlik adına verilebilecek en güzel örnekti.