Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bu sorunları çözmek çok mu zor?

Bu sorunları çözmek çok mu zor?

Trabzon’un büyük sayılabilecek sorunları elbette var.

Trafikle ilgili de önemli sorunlar önümüzde duruyor.

Ancak anlamadığımız bir durum var. Basit müdahalelerle giderilerek çözüme kavuşturulabilecek sorunlar varken bunlarla neden ilgilenilmiyor?

Trabzon’un en önemli ulaşım hatlarından biri de tanjant yoludur. Azımsanmayacak trafik yükünü çekiyor.

Bu yolun Uzunsokak’a paralel olan kısmı (Meydan’a yakın olan bölgeleri) otopark gibi kullanılıyor. Her iki yönde de neredeyse bir şerit tamamen parklara ayırılmış durumda. Bu nedenle sıkışmayacak yol bile sıkışıyor.

Duyarsız, başkalarını umursamayan vatandaşların parklarına karşı önlem alınmalıdır. Trabzon Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler cam filmlerinden önce bu sorunla ilgilenmelidir. Cezaları da önce buradaki araçlara yazmalıdır.

Hele hele tanjant yolundan Boztepe’ye doğru olan yol ayrımından parklardan dolayı geçmeniz zorlaşabiliyor.

Keza batı yönünde de araçlar bir şeridi tamamen kapatmışlar. Yaya geçidine bile park etmeye cüret edebiliyorlar! Bu nedir ya?

Peki, ya KTÜ’nün ana girişindeki trafik rezaleti?

Yok mu bu kentin bir sahibi?

Kentin önde gelenleri kongre turizminden söz ediyor.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu’nun yakın zamanda “kongre turizminden” söz ettiğini kulaklarımla duydum.

KTÜ, kongre turizminin önemli merkezlerinden biri. Konuklarımız geliyor ve o rezaleti görüyor. KTÜ’nün ana giriş yolunun üzerindeki kafelere “otoparkı olmadığı hâlde” ruhsat veren belediyenin aklına şaşmalı! Adam çekiyor aracını yolun üstüne, kafede keyfine bakıyor. Olan orayı kullanmayı çalışan vatandaşlara oluyor.

Kentten bu kadar uzak mantıkla hareket etmek çok şaşırtıcı!

Saygılarımla…