Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Trapark’a öneri…!

Trapark’a öneri…!

Trabzon Büyükşehir belediyesi şehir içinde adına trapark dediği bir uygulama başlattı. Nerede, araç park edilecek bir yer var hemen çevirdi, ücretlendirdi. Bence de doğru yaptı. Madem ısrarla o anılan yerlere şehrin ortasında araçlar parke diyor, kimse engellemiyor o zaman ücretini vereceksin.

+++

Şimdi ben buradan, sokak arasında, ortasında, sağında, solunda, önünde arkasında değil.

Hangar gibi iki alan önereceğim Trapark’a..

Hem gerçek anlamda otopark olarak kullanılır. Hemde o hangar gibi boş alanlar bir amaç için değerlendirilir.

+++

Bu alanların biri Zeytinlik’te, Sanat Evi’nin hemen karşısında. Tanjantın en işlek yerinde. Milletin otopark diye inlediği alanda. Eski bir okula ait arazi var. Milli Eğitim, Milli Emlak’a devretmiş. Milli Emlak’ta alanın girişine çekmiş zinciri. Zeytinlik Caddesinin sağı solu araç parkı ile sokak sakinlerine işkence çektiriliyor.

Burayı Trapark geçici de olsa alıp işletebilir.

+++

İkinci önerime gelince.

Yeni Mahalle’de ki 100 Yıl ilk öğretim okulu. Yıkılma tehlikesi var. Boşaltıldı. Okulun bahçesi bomboş duruyor. Okulun hemen yanında Diş Hastane’si var. Sokaklar zorunlu olarak araç istilasında. Okul bahçesi otopark olarak kullanılabilir. Bunun için Trapark, girişimde bulunup, Milli Eğitim’den alanı isteyebilir. Milli Eğitim Müdürü böyle bir talebe sıcak.

+++

Bu iki alanın hala bir amaca hizmet etmeden atıl durması ile ilgili olarak birkaç günden bu yana devletin belli kurumları ile görüşüyorum.. Sonuçta şunu çıkardım..

Bürokrasi hep haklı.

Zeytinlik’teki o arsı ile ilgi de(!)

100 Yıl ilk öğretim okulunun bahçesi ile ilgili olarak da(!)

Bürokrasi bir hukuki mazeret buluyor.

Oysa, Cumhurbaşkanımızın dediği metal yorgunluk artık yerle bir olmalı…

Yerle bir…