Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Adalet!

Adalet!

Trabzonspor, Başkanı Muharrem Usta bir TV programında ‘para adaleti var, forma adaleti yok’ demişti. Dün akşam bunun ispatını hem Rıza hoca yaptı hem de oyuncular yaptı. Son derece doğru bir kadro ile G.Saray maçına çıkan Trabzonspor, hakettiği maçı da kazanmasını bildi.

Sezon başından beri Ersun hoca ile Trabzonspor hem yanlış oyuncular ile hem yanlış oyunla oynuyordu. Dün akşam Rıza hoca, hem hocalık dersi hem de adalet dersi verdi.

Sadece fiyatının büyük olduğu ancak sahada büyüklüğünü görmediğimiz Sosa’nın olmayışı doğru bir kadro ortaya çıkmasına neden oldu. O görevi üstlenen Yusuf Yazıcı, hem Sosa’yı aratmadı hem de hakkında başlayan ufak tefek söylentilere de güzel bir nokta koymuş oldu.

Rıza hoca, G.Saray maçında sahaya çıkardığı 11 ile kendi futbol yaşamındaki mücadeleci futbol kişiliğini takıma yansıttı, yansıtmaya da devam edecek gibi görünüyor. Her maçta gol yiyen, her maçta çok pozisyon veren Trabzonspor’u çift ön libero oynatarak hem savunmasını hem de orta sahasını güçlendirdi. Maçın ikinci yarısında Abdulkadir ve son anlarda yaptığı Castillo değişiklikleri de Rıza hocanın yaptığı yerinde müdahalelerdi. Rıza Çalımbay, derbiye her açıdan iyi hazırlanıp takımı da iyi hazırladığı her haliyle görülüyordu.

Ligin lideri G.Saray’ı tek pozisyon dahi bulmadan haklı bir mağlubiyet almış oldu.

Trabzonspor, maçı ilk dakikadan son ana kadar haketti. Hem mücadele olarak hem pozisyon olarak hem de hırs olarak ve takım bütünlüğünü yakalayarak ilerisi için de umut verdi.

Bütün yan topları kazanan Trabzonspor oldu.

Aşağı yukarı bütün ikili mücadeleleri kazanan Trabzonspor oldu.

Sahada daha fazla koşan da Trabzonspor’du.

Bunun sonucu da tabiki haklı bir galibiyeti getirdi.

Oyuncuların aldığı para değil, geçmişte yaptıkları değil, bugün yaptıkları önemli.

Rıza hoca bu anlayışta olur ise, Başkan Usta’nın dediği Yanal’ın yapmadığı adaletli dağıtımı sağlar ise Trabzonspor çok kısa sürede kötü günleri geride bırakır.