Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Eren’in yattığı toprakları kirletemezsiniz!

Eren’in yattığı toprakları kirletemezsiniz!

Erzincan’da kahraman Türk askerlerince temizlenen 5 PKK’lı teröristin Trabzon’da kimsesizler mezarlığına defnedileceği haberleri bizi de tüm vicdan sahiplerini de rahatsız etti. Adli Tıp Kurumunda bekleyen ve ailelerinin de kabul etmediği 5 teröristin cesedi Irak’ta türlü sahtekârlıklar içine giren Barzani’ye gönderilmelidir! Adlî Tıp Kurumu Trabzon Grup Başkanlığında 15 gün bekleme süresi olan cesetlerin yakınının çıkmaması durumunda Trabzon’a gömülmesi durumu bu kent için hiç de iyi olmaz. Terörden son yıllarda oldukça etkilenen ve birçok şehit veren Trabzon’a bunu yapmak kelimenin tam anlamıyla gafilliktir!

Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrab Altınışık da konuya sessiz kalmadı. Günebakış’a yaptığı açıklamada Altınışık  “Bu cesetleri buraya gömmeye çalışan karşısında bizi bulur.” dedi. Haberin gazetemizde yayımlandığı gün Altınışık’la tekrar görüştük. Altınışık Trabzon Emniyet Müdürlüğünden yetkililerle görüştüğünü ve leşlerin Erzincan’a geri gönderileceğinin bilgisini aldığını söyledi. Bilginin bizzat Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik’ten çıktığını duyduk. Trabzon’dan gidecek olması oldukça güzel ama ifade ettiğimiz gibi o leşlerin Erzincan dâhil Anadolu’nun hiçbir toprağını kirletmesinden yana değiliz. Hele hele 15’lik Eren’imizin yattığı toprakları kirletmesi vicdanları titretir!

Bekliyoruz…

23-24 Ekim 2017 tarihinde KTÜ’de düzenlenecek “DOKAP Bölgesi Uluslararası Turizm Sempozyumu”na KTÜ Tarih Bölümü Araştırma Görevlisi Murat Yılmaz’la birlikte hazırladığımız “Trabzon’da Turizm Farkındalığının Yerel Basın Üzerinden İncelenmesi” konulu bildiriyle katılacağımızı geçen hafta yazmıştık. Program açıklandı. Yarın saat 15.00’teki programda Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi D Salonu’nda bildirimizi sunacağız. İlgilileri bekleriz. Bilgi şöleninin bölge turizmi başta olmak üzere ülkemize katkı sunmasını diliyoruz.

En ezik yazı

Sabah gazetesinin bir yazarı varmış Mevlüt Tezel adında. Bu vakte kadar hiç okumadım, okumam da! Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne katılan Karabağ'ın Atletico Madrid ile 0-0 berabere kaldığı maçta taraftarın açtığı pankarta "En ezik koreografi" diyerek köşesinden hakaret etmiş, tepkiler üzerine de yazısı gazetenin ağ sayfasından kaldırılmış! Tezel, Karabağ taraftarlarının A4 kâğıtlarına 'Qarabağ' yazmalarını ne diye o kalitesiz kalemine konu etmişse hakaretine sınır da koyamamış ve şöyle yazmış: “Futbol tarihinin en fakir, en ezik, en komik koreografisi bu olsa gerek.” Ben de Tezel’in bu yazısını “en ezik, en komik ve akıldan ve millî şuur noktasında en fakir yazı olarak” görüyorum. İç dünyasında neler taşıdığı, kafasında hangi milletin duygularını taşıdığı belirsiz olan Tezel’in Karabağ adına böyle bir saygısızlık yapmasının nedenini biraz tarih bilen herkes anlayacaktır. Fazla söze gerek yok.