Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kabullenmeliyiz!

Kabullenmeliyiz!

Teknoloji hayatımızı ve alışkanlıklarımızı öylesine değiştirdi ki, örneğin canımız artık sıkılmaz oldu. Gerçekten artık yalnız kalamıyoruz. Tek başımıza kalıp, canımızın sıkılacağı zamanımız yok artık. Canımız tam sıkılacak derken, açıp telefonumuzu sanal âlemin içine dalıyoruz. Dikkat ederseniz yalnız başına kalmış insanlara bakın mutlak elindeki telefonla ilgileniyordur.

Artık teknoloji öylesi hale geldi ki, aracınla seyahat ederken ya da işe giderken sesli kitap dinleye biliyorsun. İstediğin zaman bu cihazlar senin sesini yazıya çevirebiliyor. İşte bu ve benzeri inanılmaz olayları dolayısıyla teknolojiyi kabullenmek ve daha da ilerisi için çaba göstermek zorundayız.

Bütün bu gelişmeler bize ne söylüyor diye düşünmek lazım. Mesela, bu gelişmelerin hiçbiri yokmuş gibi çocuk yetiştirmek mümkün mü ya da teknoloji bu kadar sıradanlaşarak, günlük hayatımızı bile tepe taklak ederken, eğitimi yeniden tasarlamak gerekir mi diye düşünmek lazım. Ama hangi alanı, neyi düşünürsek düşünelim artık teknolojinin hayatımızdaki baskın rolünü kabullenmek ve bizim zamanımızda bu böyle yapılırdı diye ön yargılarla kuşatılmış biçimde düşünmemek gerekir. Kim bilir bize çok uzakmış gibi duran bugünün teknolojisi yarınlarda ne hale gelecek. İşte o zaman bugünün gençleri yarınlarda bizim rolümüzü üstlenecekler. Teknolojiyi kabullenmek ve özümseyerek yaşamak artık kaçınılmazdır.