Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Eyyyy Amerika!

Eyyyy Amerika!

Uzun bir süredir Türkiye tek ses olmamıştı.

ABD'nin Türklere uyguladığı vize yasağı iktidar muhalefet bütün kesimleri birleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin, "Türkiye bir hukuk devletidir. Her şeyden önce biz bir kabile değiliz, bir kabile devleti de değiliz. Onların açıkladığı metin neyse mütekabiliyet esasına dayalı olarak, ona göre o metnin karşı metnini aynen bizim de Amerika'da büyükelçimiz anında açıkladı. Süreç bundan ibarettir." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım "Türkiye kabile devleti değil. Bize yapılan misliyle karşılığını veririz. Nitekim saatler sonra aynı ifadelerle karşılığını verdik. Devletler aralarındaki sorunları konuşarak çözmek durumundadır. Devamlı dostluk ya da düşmanlık olmaz. ABD gibi bir ülkeye yakışmayacak bir davranıştır. Bu nedenle ABD'yi daha sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Neymiş efendim; FETÖ soruşturması kapsamında, Amerikan misyonlarında çalışan bazı kişiler hakkında hukuki süreç başlatmışız. E ne olmuş? Türkiye bir hukuk devleti. Suç işleyen veya suç isnadı yapılanın, Amerika'nın misyonunda olması ona bir ayrıcalık mı getirecek. Yani beyefendilerden izin mi alacağız?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABD ile vize krizi için, "ABD'nin vize kararı yanlıştır, 80 milyon cezalandırılıyor, Amerika'nın yaptığı uygulama yanlıştır, asla doğru değildir, asla desteklemiyoruz" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu, ABD'nin skandal vize kararını değerlendirdi. MHP Lideri Bahçeli, ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin ''Büyükelçilik skandal bir karara imza atmıştır. Hani dosttuk hani iki ülke hiç olmadığı kadar yakındı. Kısa zaman içinde değişen ne oldu kimin damarına basıldı?'' dedi.

ABD "Elçilik çalışanımızın niye tutuklandığını tespit edemedik dedi.

Bize kabile devleti,bir müstemleke gibi davranan sözde stratejik ortağımız ABD aklımızla alay ediyor. Yıllardır müttefiklik masalı ile bizi uyutan, daha geçen ay Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Benim arkadaşım oldu" ifadelerini kullanan Donald Trump, "ABD ve Türkiye'nin hiç olmadığı kadar yakın ve ülkelerimiz arasında harika bir dostluk var. Bence biz, şu anda hiç olmadığımız kadar yakınız. Bunun büyük bir bölümü kişisel ilişkilerle alakalı" hikayesini anlattı.

ABD, yıllardır bize müttefik masalı anlatarak arkamızdan çevirmedikleri entrika bırakmadılar.

ABD, Suriye’de ve Irak'ta yıllardır sadece Türkiye’yi terör örgütleriyle kuşatmak için çaltılar.

DEAŞ kurup üzerimize saldılar, sonra da “Türkiye DEAŞ’ı destekliyor” yaygarasını yaydılar.

Barzani'yi destekleyerek İsrail ile işbirliği yapmaya devam ettiler. PKK’nın Suriye koluna alenen silah yağdırdılar.

“Yanlıştasınız ey müttefikimiz, bunlar terörist”diyoruz, kabul etmiyorlar. “Bakın; verdiğiniz silahlar PKK’dan çıkıyor, sivillere karşı kullanılıyor” diyoruz, umursamıyorlar. Kendi çıkarları için Türkleri ve Türkiye'yi yok saydılar.

ABD vize yasağı ile bizi yok saydığını resmen açıklamıştır. Bizde karşılığını vererek ABD'yi yok sayarak artık yolumuza bakmamız gerekiyor.

Eyy ABD!

Türkiye’yi bölgenin en güçlü devleti olarak göreceksin!

Türkiye eski Türkiye değil, sizin koltuk değneğiniz değil, sizin çıkarlarınızın bekçisi değil!

Türkiye demokratik bir ülkedir! Milletinin gücü ile yönetilen bölgesinin en önemli devletidir!

Cephede yakından tanımadığınız için Türk milletini tam anlayamamış olabilirsiniz.

Bu milleti elçiliğinizde çalıştırdığınız vatan hainleri ya da kucağınızda sakladığınız FETÖ elebaşı gibi sanıyorsanız büyük bir gaflet içindesiniz!

Biz bütün siyasi kesimleri ile vakti gelince tek yürek olmayı iyi biliriz.

Bu millet kendini 15 Temmuzda size tanıtmıştır.

Gerisini siz düşünün!!!