Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Yastık altı iyiymiş!

Yastık altı iyiymiş!

Altınlarımız yastık altında atıl halde bekliyor. 2 bin 200 ton olduğu düşünülen altının yastık altından çıkartılıp ekonomiye kazandırılması isteniyor. Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan herkese hitaben " altınlarınızı çıkartın kullanıma dönüştürün" diyor.

Rezervdeki yani yastık altındaki altının yaklaşık değeri 300 milyar lira civarında. Bunun yanı şıra Hükümetin altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı başlatacağını açıklaması bu işin ne kadar önemli olduğunu gösteren en çarpıcı tespit oldu. Altınını Devlet güvencesi altında değerlendirmek isteyene de Devlet Bankaları aracılığı ile " altın tahvili" alacaklar.

Bu iki yeni ekonomik girişimin ne kadar faydalı ya da ne kadar tutarlı bir aktivite olacağını hep beraber göreceğiz. Vatandaşın Devletine olan güveninin çok küçük bir göstergesi niteliğinde olan bu çabaların sonucunu açıkçası bende çok merak ediyorum. Hiç kuşku yok ki ülkemizin tasarruf havuzu için ve büyümesini devam ettirmesi bakımından da önemsenen bir girişimdir.  Kısacası ülkemiz ekonomisinin sallanmaması ve sorun yaşamaması için alınan tedbirler için en önemlisi olarak görülen yastık altı altınlarının değerlendirilmesi artık kaçınılmaz bir son oldu. Hem devletin hem de vatandaşın lehine olması düşünülen bu girişimin ülkemiz menfaatine olacağından hiç şüphem yok. Destekliyor ve her kesimin buna katılmasını bekliyorum.