Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Asıl yarış şimdi başlayacak…

Asıl yarış şimdi başlayacak…

Milli Takım’ın maçları nedeniyle lige verilen arayı iyi değerlendiren takım ligde söz sahibi olacak kanımızca.

Ligin ilk 7 haftasında tabloya baktığımızda Galatasaray’ın sanki, ‘rakipsiz’ bir görüntü verdiği algısı oluşsa da bize göre daha işin başındayız. Neden böyle söyledik, Galatasaray’ın karşılaştığı takımlara ve şu anda puan cetvelinde bulundukları yere baktığımızda bunun cevabını açıkça görebiliriz. Galatasaray henüz bir derbi maçı oynamadı ve ligin iddialı takımlarıyla karşılaşmadı. İşte bu yüzden de ligde asıl yarışın ise Milli aranın ardından başlayacağını düşünüyoruz. Bu sebeple Milli arayı en iyi değerlendiren, fizik ve kondisyon açısından en hazır şekilde başlayacak olan takım daha şanslı olacak.

Bugüne kadar oynanan maçları hep, bir maçın ilk 20 dakikasına benzetiriz. Rakibin birbirini tanımaya, tedbirli olmayı tercih ettiği dakikalar olarak nitelendiririz ya, işte Ligin ilk 7 haftasında herkes tabloya bakıp daha iyi bir değerlendirme yapabilecektir. Trabzonspor’un bugüne kadar oynadığı 7 maçtan 3 beraberlik, 2 mağlubiyet ve 2 de galibiyet elde etti. Alanyaspor maçı her ne kadar büyük bir hayal kırıklığı olarak nitelendirilse de ben o maçın skorunun tamamen takımda yaşanan rehavetten kaynaklandığı görüşünde olduğumu ifade etmek isterim. Bu sebeple de oynanan 7 maçta da Teknik Direktör Ersun Yanal’ın Katar’da oynanacak hazırlık maçında sahaya süreceği oyuncularını da izleyecek olması da önümüzdeki süreç için çok yararlı olacak. Henüz forma şansı bulamayan bazı oyuncular da bu maçta kendilerini göstermek için bu şansı iyi kullanacaklardır.
Yani; Trabzonspor’da formayı kapmak bundan sonra sanırım kolay olmayacak…

************

Misafire böyle!

Beşiktaş-Trabzonspor maçı sonrasında Beşiktaş Kulübü’nün uygulaması tuhafımıza gitmedi değil.

Trabzonsporlu futbolcuların hemen tamamı soyunma odasından erkenden çıkıp otobüse gitmek istedi. Ancak o esnada Trabzonspor otobüsünün Beşiktaş Kulübü’nün otobüsünün arkasında kalması nedeniyle uzunca bir süre beklemek zorunda kaldılar. Hatta bazı futbolcular çıkış alanında malzemelerin üzerinde oturarak beklerken, bu duruma sitem ettikleri gözlendi.

Beşiktaşlı futbolcular soyunma odasından daha geç çıktığı için de önce Beşiktaş otobüsünün hareket etmesini bekleyen Trabzonspor takım kafilesi epey bir zaman sonra stattan ayrılabildi. Üstelik de misafir takım Trabzonspor’un uçak saatinin belli olmasına karşın Beşiktaş’ın bu uygulaması, ‘Misafir takıma böyle bir uygulama olmadı” dedirtti.