Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Sen kimsin Barzani!

Sen kimsin Barzani!

Türkiye'de yapılacak olan 2019 başkanlık seçim sadece Türkiye'yi ilgilendirmiyor.  Bu yeni sistem, yeni bir yapılanma, yeni ittifaklar ve yeni bir uluslararası düzenin inşası için bir milat olacaktır. Bunun tabii sonucu olarak sömürü düzeni ve kapitalizmin sonu, siyonizmin tarih sahnesinden çekilmesi, şayet bunların gerçekleşmezse  3. dünya savaşı!

Irkçılık ve milliyetçilik akımları dünya üzerinde en tehlikeli dönemine girmektedir. Tarih sahnesinde ezik kalmış, geçmişleri boş olan ve sürekli kullanıma açık milletler bu süreçte daha da kullanılacaktır.

Ortadoğu da kurulan tuzağın bugün ki figüranları  Kürtler ve Kuzey Irak Kürtlerinin lideri Yahudi asıllı Mesut Barzani'dir.

Kendisi de bir Kürt Yahudi'si olan UCLA(University Of California) öğretim üyesi Prof. Yona Sabar, yazdığı kitapta Barzani Ailesi'nin, Kürt Yahudi'si olduğu ve ailenin pek çok haham yetiştirdiği ortaya çıkarmıştır.

Ancak, Prof. Yona Sabar'ın kitabında daha ilginç bilgiler de vardı. Bunlardan en önemlisi de Barzani ailesi ile ilgiliydi. Prof. Sabar'ın verdiği bilgiye göre, 16. ve 17. yüzyılda bölgede yaşayan ailelerin en ünlülerinden biri Barzani ailesiydi ve bu aileye mensup hahamların kurduğu Yahudi eğitim kurumları büyük bir itibara sahipti.

Tarihçi Ahmet Uçar da, Osmanlı arşivlerinde, Sallum Barzani adlı bir hahamın önce Selanik'e, arkasından da Kudüs'e sürgün edildiğine dair bir belge yayımladı. Bilindiği gibi, Sallum Barzani'nin torunları olan Molla Mustafa Barzani ile oğlu Mesut Barzani, İsrail'le kurduğu iyi ilişkilerle tanınıyor ve İsrail öteden beri Irak Kürtlerinin bağımsızlığını destekliyor.

Irağın kuzeyinde yapılması istenen referandum ile Türkmen yurdu olan topraklarda(Musul, Kerkük, Erbil vs.) yahudi güdümlü bir Kürt devleti kurma çabalarının arka planında Arz-ı Mev'ud(Yahudilerdeki "Arz-ı Mev'ud" anlayışı bir "ahid" işi olarak değerlendirilmektedir. Ahid, kelim olarak, emir, tavsiye, yemin; misak, antlaşma, sözleşme, sözünde durma, vefa; bağ, ittifak v.b. anlamlara gelmektedir.' Ahd; Allah'a karşı insanların, emirlerini yerine getireceklerine dair verdikleri sözü ve insanların kendi aralarında yapmış oldukları sözleşmeleri ifade etmek üzere kullanılan bir terimdir.)

Tarih bilincinden yoksun Kuzey Irak Kürt yönetimi asla kendi düşüncesi ile bu referanduma kalkışmamıştır. İsrail’in açıklamaları, o İsrail bayraklı kutlamalar aslında her şeyi açıklıyor. Yıllarca et ve tırnak gibi birlikte yaşadığımız, kız alıp verdiğimiz, akraba olduğumuz Müslüman Kürt halkı oyunun farkında değil, Yahudi asıllı liderlerinin peşinde kendi geleceklerini de yok etme gafletindeler.

Bölgede yaşanan olayları analiz ederken Kürt yerine, PKK, PYD, Barzani desek!  PYD karargahlarındaki Amerikan bayrağının anlamı; Amerika Siyonizm'in dümen suyuna giderek ülkesindeki İsrail lobisinin taleplerini yerine getirmek için Türkiye'yi ve Türk milletini karşısına almaktır. Amerika başkanlık seçimlerini Donald Trump'ın kazanması tesadüf değildir. Yahudi lobisinin çok rahat yönlendireceği ve Amerikalıların büyük bir çoğunluğunun dediği gibi "serseri" bir başkan ile dünya yeniden planlanacaktır.

Kürt, Arap, Laz, Boşnak, Çerkez, Arnavut ve dahi 40 çeşit halk ile iç içe yıllarca yaşadık. İnnemel mü’minune ihvetün(Bütün Müslümanlar kardeştir.) Kardeşlerimizin başına bir hal gelse, ayakları taşa değse, saçlarının teline zarar gelse Türkler uyuyamaz!

 Binlerce kilometre uzakta Arakan'da Müslümanlara yapılan zulüm ve soy kırım Türkiye'nin meselesi ise, arka bahçemizde Kürt kardeşlerimizi kandırarak Türkiye'nin çıkarlarına zarar vermek isteyenlere asla müsaade etmeyiz.

Kürt halkı oynana oyunun farkına varmalıdır.  İsrail, Vatikan ve Ermeni lobisinin İslam ve Müslümanlara karşı PKK ve PYD üzerinden ABD ve İngiltere’nin koçbaşı olarak kullanmaya kalktığı bu oyunu ters yüz etmek boynumuzun borcu ve tarihin Türk milletine verdiği sorumluluktur...

Yahudi asıllı piyon, Mesut Barzani mutlaka bunun hesabını verecektir...