Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Revi’nin basın toplantısı üzerine…

Revi’nin basın toplantısı üzerine…

AK PARTİ Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin düzenlediği basın toplantısına katıldık. Açıklamanın birinci bölümü, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in Sürmene Çamburnu’nda yapılan ve 29.05.2015 tarihinde onaylanan villaları konu alıyordu. Pekşen ısrarla yangında yanan yerlerin imara açıldığını savunarak olayı ajite ediyor. Gerçek ise Millî Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılında turizm yatırımı kapsamında ruhsat verildiği… Villaların yangınla hiçbir bağı yok. Zaten o bölge yanan bölge de değil. Pekşen ve arkadaşları bir algı oluşturmanın peşinde.

***
Basın toplantısının ikinci bölümü, İl Başkanı Revi’nin parti çalışmaları ve kongre süreçlerini anlatmasıyla geçti. Revi, “Kongrelerimizi bir şölen havasında sürdürüyoruz.” dedi. Hâlbuki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmasa kongreler cenaze evine dönecek! Genel Merkezin dayattığı tek listeli kongrelere partililer gitmeyecek.

Revi’ye bir gazeteci, “Metal yorgunluktan bahsedildi. Yalnızca 5 ilçeyi süreleri dolduğu için mecburen değiştiniz. Metal yorgunluk Trabzon teşkilatlarında yok muydu?” sorusunu yöneltti. Revi bu soruya ilgisiz cevap verdi. Kendi meslekî alanına girdiğini söyledi.  Metal madenini  anlattı! Metalin bazen nasıl yorulduğunu bazen de nasıl pas tuttuğunu anlattı. Ayrılan arkadaşların da teşkilat içinde kaldığını, çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Yani soruya ilgisiz bir cevap verdi. 

Revi’ye bir başka gazeteci, “Genel Merkez, ihaleye girenleri, ihale peşinde koşanları, kamuyla iş yapanları yönetimlerinize almamanızı tavsiye etti. Size göre kaç kişi dışarıda kalır?” sorusunu yöneltti. Revi, “Bizde böyle bir durum yok. Bizim yönetimlerimizde ihaleye katılan kimse yok. Bizde bir rahatsızlık yok.” biçiminde cevap verdi. Bu cevap üzerine mikrofonu alarak şu soruyu yönelttik: “Sayın Başkan… Siz de biliyorsunuz ki belediyelerden park projesi çizmek için ihale usulüyle ya da doğrudan iş alan yöneticileriniz var. Hattâ Büyükşehir Belediyesi bu yöneticiye iş vermediğini bile açıkladı. Yine biliyorsunuz ki bu yöneticinizle ilgili haber yaptıkları için 3 gazeteci tehditle karşılaştı. Olay mahkemeye intikal etti. Durum bu boyuttayken nasıl ‘Bizde böyle bir şey olmadı.’ diyebilirsiniz? Bunu bizzat gazeteci olarak biz yaşadık. Bu haberleri yaptığımız için yöneticiniz üzerinden 3 gazeteci tehditle karşılaştık ve mahkemelik olduk. Nasıl yok dersiniz?” sorusunu yönelttik. İl Başkanı Revi, olayı bildiğini, bir yanlış anlaşılma olduğunu belirterek “Ben, ‘Bizde ihale aldığı için mahkemeye verilen yönetici yok.’ demek istedim.” cevabını verdi. Bunun üzerine biz de “Sayın Başkan, zaten ihale aldığı için bir parti yöneticisi mahkemeye verilmez. Sorunun cevabı bu değil.” diyerek kapattık.

İl Başkanı Haydar Revi, toplantısının son bölümünde basın mensuplarına teşekkür etti. Yapılanlar, yapılmayanlar, eksik ve yanlışları basın sayesinde öğrendiklerini belirtti ve tekrar tekrar teşekkür etti. Etti etmesine de basın mensuplarının sorularının hiçbirine cevap vermedi. Kendi söylemek istediklerini söyledi.

Basın toplantısının sonunda başkanlık makamında çay içip bir süre Trabzon meselelerini konuşarak ayrıldık. Bir şeye daha tanıklık ettik. AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm çıkışlarına rağmen değişen bir şey yok. Olmayacak da!.. Dileriz 2019 ‘keşke’lerin yılı olmaz.