Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bu şike itirafı değil mi!

Bu şike itirafı değil mi!

Özel bir kanalda spor yorumculuğu yapan Sinan Engin, önceki gün alenen şike itirafında bulundu. Nasıl mı? Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinden sonra F.Bahçeli yöneticilere seslenen Engin, o yıl (2010-11) Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışında olmadığını belirtirken, “Ben sizlere o sene Beşiktaş’la yapacağınız maçın günler önceden kadrosunu verdim. Kimsenin bilmediği kadroyu nokta atışı şeklinde verdim. Neden verdim çünkü o sezon Beşiktaş yarışın içerisinde yoktu” dedi.

Sinan Engin’in bu sözleri şimdi şike itirafı değil mi!

TFF bu açıklamalar üzerine gerekli müdahaleyi yapacak mı?

Caner, Lugano ve şike süreci

Peki, ya Caner Erkin’e ne demeli… Caner maçtan sonra ne dedi? “Ben Fenerbahçe'de oynarken Kadıköy'de herkesi yeniyoruz sanıyordum. Bu akşam ne olduğunu anladım geçmişimden utandım." şeklinde konuştu. Tabii daha sonra bununla ilgili yalanlamalar geldi ama neye yarar… Şimdi Caner ne ima etti. Şike itirafı değil midir?

Birazda eskileri deşelim.

Lugano, gibi mesela…

Lugano, ne demişti ayrıldıktan sonra bir hatırlayalım isterseniz
İşte Lugano'nun sözlerinden önemli kısımlar:

"Fenerbahçe'de harika zaman geçiriyordum. Daha önce de teklifler gelmişti ama ben kalmayı seçmiştim. Ayrıldığım sezonda da takımı bırakmak gibi bir düşüncem yoktu. Ama bir gün oldu Aziz Yıldırım cezaevine girdi, Asbaşkan geldi ve bize, 'Gelecek sezon birinci ligde olmayabiliriz. Ayrılmak isteyen olursa, her türlü kolaylığı sağlayacağız.

Andre Santos ile birbirimize baktık ve o an takımdan ayrılmaya karar verdik. Çünkü; hem o hem de ben ülkelerimizin milli takımında oynamaya devam etmek istiyorduk. 2. ligde olursak bunu gerçekleştirmemiz zorlaşacaktı. Andre Santos ile beraber gidip kulübümüzü çok sevdiğimizi ancak kendi geleceğimizi de düşünmemiz gerektiğini söyledik.

Türk oyunculardan bazıları bunlara inanamamıştı, F.Bahçe'ye gitmemde önemli payı olan Alex yere çöktü ve ellerini başının arasına aldı, kalecimiz duvara sert bir yumruk attı. Büyük annem öldüğünde çok üzülmüştüm ama o gün bu haber sonrasında annemi kaybetmiş gibi hissettim. Benim için çok kötü bir andı. Ama Türk oyuncular sanki tüm ailelerini kaybetmiş gibiydiler!”

Ve Lugano daha sonra bobbayı ise şu sözlerle patlattı: “Şike yapmış olabileceğimizden şüphe etmiştim. Şike yaptığımız için Fenerbahçe’den ayrıldım”