Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Eleştirinin eleştirisi!

Eleştirinin eleştirisi!

Trabzonspor’un Alanyaspor’a hem de kendi evinde 3-0’lık skordan 4-3 yenilgisine kimse akıl çerçevesinde bir açıklama yapamaz elbette. Özellikle son üç haftadır eleştirilen Teknik Direktör Ersun Yanal deyim yerindeyse arenaya atıldı. Tabi ki eleştirilerimizde Teknik Direktörden iyi bildiğimizi düşünüp konuşmuyoruz ancak anlayıp görebildiğimizi kaleme alıyoruz sadece.

Ancak iş öyle bir hale geldi ki, eleştirinin de hakikaten bir dozu olması gerektiğini gördük. Ersun Yanal’ın oyuncu tercihlerini, hamlelerini eleştirebilirsiniz, skordan dolayı kızabilirsiniz. Ancak işi özel yaşantısına dil uzatacak kadar götürürseniz bu hiçbir zaman kabul görmez.

Maça gelince; bana göre Trabzonspor bugüne kadar belki de uzun zamandan sonra ilk kez ilk yarı bitmeden 3-0’ı bulduğu bir maç oynuyordu. Takımda bir rehavet bir rehavet sormayın. Yusuf Yazıcı’nın Abdulkadir’e indireceği o rahat pozisyon, Burak Yılmaz’ın kaçırdığı gol… daha bir iki örneği de var…
Bunlar için hep keşke dedik…

Bu maçta kim ne derse desin bana gören yenilginin faturasında ağırlık takımdaki oyuncularda.
Üç yıl önceki Antalyaspor hezimetini hatırlayalım. Deplasmanda 7-0’lık yenildiğimiz o tarihi hezimette Antalyaspor, 1, 2, 3, 4’ten sonra durdu mu? Elbette hayır, hatta foto muhabiri olarak 4-0’dan sonra kendimi foto muhabirleri odasına atıp daha dışarıya çıkmaya cesaret edemediğimi çok iyi hatırlıyorum.

Deyim yerindeyse kolumuzu-kanadımızı, bacağımızı kırana yani bütün direncimizi kırana kadar atabileceği kadar gol attı…

Daha ayağa kalkabilir misiniz?

Mümkün değil.
İşte Trabzonspor’un da bunu yapması gerekiyordu.

Rakip kim olursa olsun. Artık taraftarın bile, ‘İlk yarıda 3 gol, maç sarmıyor’ demeye başladığı andı belki de… İşte kırılma anı ve futbolcuların moral motivasyonunun bittiği an…

Umarız bu acı ders gelecek anlamında iyi bir ders olur…

***

Ne duyummuş!

Bir dostumuz! (son yıllarda doğruyu konuşan) Erman Toroğlu’nu bilirdik. Trabzonspor’u eleştirirken, belki de reyting uğruna diğerleri gibi Trabzonspor’da karmaşa yaratabilecek duyumları olduğunu söyledi.

Aynı akşam şike davasının başlarında Trabzonspor’un yanında olan ve yılmaz savunucularından Ahmet Çakar’ın da benzer söylemlerin yanında işi daha ileriye götürecek ifadeler kullanması.

Vurun abalıya…

Aldığı ağır yenilginin acısının yanında bunlar ne ki!

Artık hissetmiyor bile Trabzonspor bunları…

Şimdi Ahmet Çakar ya da Erman Toroğlu’ndan şunu bekliyoruz:

Hani onlar sağlam duyum alıyor ya,

Caner Erkin’in Fenerbahçe-Beşiktaş maçının ardından verdiği beyanatlara ilişkin aldıkları duyumları da paylaşmaları.

Acaba Caner Erkin niye öyle konuştu, kime atıfta bulundu, neyi kast etti!

Şimdi bu duyumculardan bunu bekliyoruz.