Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
OSB'ler KGF' ile ayaklandı

OSB'ler KGF' ile ayaklandı

Türkiye de 315 Organize sanayi bölgesi var. Bu bölgelerde yaklaşık 50 bin Fabrika bulunuyor. 736 bin kişiye istihdam sağlayan Organize Sanayi Bölgeleri Aile hesaplamasıyla yaklaşık 2 bin 500 kişinin ekmek kapısı. Türkiye’nin vaz geçilmezi haline gelen bu bölgelerin ülke sanayisi için can suyu ve sanayinin kalbi olduğu gerçeğini bir kez daha söylemeliyiz.                       

Özellikle bu bölgelerden gelen talep üzerine Kredi Garanti Fonu (KGF) kredilerinden kullanarak pozitif bir etki yarattıklarına şahit olduk. Kredi Garanti Fonunun piyasalara verdiği bu destekle Türkiye'nin büyüdüğü ve üreterek ülke ekonomisine inanılmaz katkılar sağladığı gerçeğini söylememizde fayda var. Zira sözünü ettiğim bu sektör bu ülkenin beyni ve kalbi. İste bu yüzden diyorum ki bu ayrışmanın ve bu pozitif gerçeğin devamından yana olalım, önemini iyi anlayalım. " Yeter bu kadar destek fazla" diye düşünmeyin. İmkanlar ölçüsünde imkan tanımaya devam edin.                        

Türkiye özellikle bu fondan gelen katkılarla rahat etti. " yeter artık KGF desteğini azaltalım" gibi bir yaklaşım asla doğru olmaz. Üzerine basa basa söylüyorum ki yarınlarda " keşke" sözünü olumsuzluk cümlesi içinde kullanmayın diye. Bu ülkenin en önemlisi en verimlisi ve en vaz geçilmezi bu sektörün KGF'nin desteği ile ayaklandığını hepimiz iyi biliyoruz. Şunu unutmayalım ki bugün orta ve büyük ölçekli KOBİ'lerin dünya ile rekabet edebilmesi, katma değeri yüksek ürün üretebilmesi, ihracatta rekabetçi olabilmesi için yeni teknolojik makine ve teçhizata ihtiyaç duymaktadır. İste bu nedenle bu kredinin sürekliliği ülke üretiminin menfaatine olacaktır.