Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kazanırken kazanamamak

Kazanırken kazanamamak

Ligin iyi iki takımı İstanbul Başakşehir'de karşı karşıya geldi. Başakşehir kaliteli transferleriyle lige başladı. Trabzonspor ise nokta transferleri ve son gün aldığı oyuncularla ligde zirveye oynayacağını dosta düşmana göstermişti. Ersun Yanal ve Abdullah Avcı'nın rekabetinde kimin galip geleceği herkes tarafından merak konusuydu.

Maç bir Trabzonspor'a bir Başakşehir'e döndü. İki kez öne geçen Karadeniz Fırtınası, İstanbul'da 2 puan bırakarak dönmek zorunda kaldı. Ersun Yanal'ın yaptığı ve yap(a)madığı hamleler maçın kaderini belirledi. Özellikle, Abdullah Avcı'nın takımı yenik durumunda iken yaptığı oyuncu değişikliklerine daha erken düşünüp cevap ver(e)memesi herkesi çıldırttı. İki gol atmasına rağmen eski kıvraklığında olmayan Burak, maçın bir bölümünde sekerek oynayan Sosa, çok koşup mücadele etmesine rağmen verimli olamayan Kucka'nın ikamelerinden en az ikisini ikinci golü yemeden önce korkusuzca oyuna koysa büyük bir ihtimalle Trabzon'a 3 puan ile dönülürdü. Tıpkı Fenerbahçe maçındaki gibi, kazanılacak maç zar zor beraberlik ile tamamlandı. Birisi Ersun Yanal'a Büyük Trabzonspor'un hocası olduğunu günde beş kez hatırlatmalı. Elindeki kadronun da çok kaliteli oyunculardan kurulu olduğunu hatim ettirmeli.

Maçın içerisinde Abdülkadir Ömür ve Sosa'ya ayrı bir paragraf açmak gerek! Usta Clichy hayatının en zor anlarını genç Abdülkadir karşısında yaşadı. Esteban kalede iyiydi. Okay-Mustafa ikilisi çok sırıtmadı fakat Durica ve Hubocan'ın neden kulübede oturduğunu çok merak ediyorum. Gerçi, merak edilen çok şey var insanların kafasında! Son olarak, Başakşehir'den bir puan almayı başarı addedenlerin maç öncesi fikirlerine katılmaya saygı duysam da, maçtan sonra oyunu ve hamleleri görünce hediye edilmiş 2 puana vesile olan her şeyden herkesten şüphe duyarım! Babam dahi olsa! Nihayetinde bu maçı unutmak gerek. Ama olan biteni yutmadan, söyleyerek, ders çıkartarak! Çünkü, Trabzonspor'a aşık olan herkesin 50. yıldan büyük beklentisi var.