Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Soylu'dan terörle mücadeleyi bırakmasını kimler istiyor?

Soylu'dan terörle mücadeleyi bırakmasını kimler istiyor?

HDP’li Aysel Tuğluk’un ölmüş annesine yapılanlar kabul edilemez. ‘Şayet gömersen, mezardan çıkartır parçalarız’ demek bu ülkede birliğin altına dinamit koymak demektir. O cenazenin kabrinden çıkartılıp Tunceli’ye götürülmesi ve bütün Kürt coğrafyasında propaganda malzemesi yapılmasından sizce kimler yararlandı? Bu saldırı kimlere yaradı?

***

Güneydoğu’da terörden temizlediği ilçelere gidip halkla buluşan Bakan Soylu, bu olaya müdahale etmeseydi Güneydoğu’da gönül kırıklıklarıyla karşılaşırdı. Bakan Soylu, ülkenin birliğini savunan bir bakan ve aksiyon adamı olarak karakola kadar giderek olaya müdahale etti. O sırada cenaze olayını protesto eden eylemcilerden birisi bir anlık boşluktan yararlanarak Soylu ile fotoğraf çektirdi. Bir diğer garip olay da o fotoğrafın gece yarısı internete verilmesiydi.

***

Bakan Soylu ile cenaze eylemcisinin bir anlık fotoğrafını internette görüp CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu harekete geçirdiler. Kılıçdaroğlu’nun Soylu’yu ahlaka davet edip istifasını istemesi yürütülen bir projenin önemli ayaklarından biridir.  Bize göre HDP’nin desteğini almak için SİHA’ların vurduğu teröristleri savunan ve “Bunlar silahsız teröristlerdi” diyebilen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hemen istifa çağrısı yaptırdılar. Çünkü; HDP’nin bugün içinde bulunduğu tek sıkıntı PKK’ların artık dağlarda gezememesi, gizlenememesidir. ’Mevzi koruyan’ asker/polis anlayışı gitmiş ‘Tüm vatan hattı mevzi’ ilan edilmiştir. Bakan Soylu masa başında değil, dağlarda, çatışma alanlarında konuşan ve kahramanların arkasında dimdik duran topyekûn bir seferberliğin ateşini taşımaktadır.

Artık sıra terör sızmalarını önlemeye gelmiştir. Son Amanos’lar toplantısı ile şimdi sızmaların da önüne geçilecektir. PKK çok büyük oranda içerde yenilmiştir. Bütün bu gelişmeler, daha önce HDP’ye oy veren Kürt halkı yeniden devletin yanına dönmektedir. Bunu önlemek isteyen HDP, artık terörle mücadeleyi hedef almaktadır ve CHP’ye 2019 desteği için bunu şart koşmaktadır.

2019 seçimlerini ülkenin birliği ve vatanın bölünmez bütünlüğünden daha önemli addeden CHP yönetimi ise Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun stratejisine teslim olmuş, HDP ile ittifak uğruna adeta terörle mücadelenin karşısına dikilmiştir. ‘Silahsız teröristlere dokunmayın’ demek ne demektir?

***

Bu mücadelenin en temel taşı yani terörle mücadeleyi engelleme niyeti, Süleyman Soylu’yu hedef haline getirmiştir. Kılıçdaroğlu bugün bunu yapıyor. Kendisinin bile her an her yerde karşılaşabileceği bir fotoğraf çektirme olayını esas alıp, Bakan Soylu’nun istifasını isteyebilmektedir. Kılıçdaroğlu ve  Soylu gibi isimlerle fotoğraf çektirecek kişilerin bundan böyle güvenlik soruşturmalarını yaptırıp öyle fotoğraf çektireceklerdir!.. Yoksa Kılıçdaroğlu ve Soylu güvenlik belgesi mi isteyecektir?

Bunu en iyi bilenlerden biri olmasına rağmen Bakan Soylu’nun hedef alınması, istifa ettirilmese bile güvenirliliğini tartışmaya açmak ve yıpratmak içindir. Şu soruya verilecek cevap aslında her şeyin cevabıdır. Soylu’nun yıpratılmasını ve itibarsızlaştırılmasını bugün en çok kimler ister?.. PKK ve FETÖ…

Demek ki itibarsızlaştırılmak ve tartışmaya açma niyetleri Soylu’nun şahsıyla ilgili değil, mücadelenin kendisidir. Sebebi de bellidir. 2019 için…